مقالات

آخرین تکنولوژی مورد استفاده در آسانسورها چیست؟

آسانسورها

در این مقاله، شما با آخرین تکنولوژی مورد استفاده در آسانسورها آشنا خواهید شد. صنعت آسانسور یک جایگاه قوی در زمینه کاربری مشتریان و پیشرفت‌های تکنولوژیکی کسب کرده است. ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌ها بدون آسانسور بی استفاده‌اند اما امروزه ارتفاع یک معنای جدید پیدا کرده است. با استفاده از آسانسورهای جدید می‌توان با سرعتی بالاتر، مسافت بیشتری را طی کرد.

آنها معیارهای نوآوری جدیدی را برای جابجایی افراد به مقصدهای خود با روش بسیار سازمان یافته به ارمغان آورده‌اند. در فناوری قدیمی منبع قدرت دهی یک موتور الکتریکی بود که از سیستم‌های قرقره و کابل‌های کششی یا یک مایع هیدرولیکی استفاده می‌کرد که کابین و وزنه تعادل به طور متقارن جابجا شوند. اما در بعضی از انواع جدید، حتی موتور هم وجود ندارد و کابین به وسیله مغناطیس جابجا می‌شود. البته  قیمت آسانسور  با مواد بکار رفته در آن و تکنولوژی مورد استفاده تغییر خواهد کرد.

آسانسورها به تدریج با کابل‌های فولادی جایگزین شدند

در حال حاضر با توجه به افزایش فزاینده استفاده از آسانسورها به بیش از 2 یا 3 میلیارد در سراسر جهان، آسانسورهای سریع‌تر به بازار عرضه شدند. تکنولوژی مورد استفاده در آسانسورها در حال حاضر به تدریج به دنبال جایگزین کردن کابل‌های فولادی با انواع فیبر کربن است که با دوام‌تر، انعطاف پذیرتر بوده و نیمه عمر طولانی‌تری نسبت به کابل‌های فلزی دارند. به خاطر وزن سبک کابل‌های فیبر کربنی، می‌توان از مقدار بیشتری کابل در آسانسور استفاده کرد و طبقات بیشتری را می‌توان با آن طی کرد.

این تکنولوژی باعث می‌شود که آسانسورها قادر باشند ارتفاع‌های بیشتری را پوشش دهند. این اجازه می‌دهد تا آسانسورها بتوانند با یک یا دو توقف تا ارتفاع یک کیلومتر بالا بروند. با توجه به وزن سنگین کابل‌های فلزی، استفاده از فیبر کربن وزن آسانسورها را تا 80٪ کاهش داده است، بنابراین استفاده از آنها بر روی دستگاه‌های سبک بسیار ساده‌تر شده است.

نوآوری‌های زیادی در زمینه حمل و نقل افراد در ساختمان‌ها صورت گرفته و آسانسورها هم تغییرات زیادی کرده‌اند. این تغییرات در نحوه کنترل و حرکت این وسایل بسیار چشمگیر بوده است. برخی از شرکت‌ها دستگاه‌های بدون کابل را معرفی کرده‌اند که عمدتا با موتورهای مغناطیسی کار می‌کنند و باعث کاهش زمان سفر می‌شوند.

ما همچنین امروزه شاهد استفاده از انرژی‌های خورشیدی هستیم، این آسانسورها عمدتا مبتنی بر انرژی خورشیدی هستند و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی در سیستم‌های آسانسور شده است. انرژی خورشید به وسیله صفحات خورشیدی تبدیل به انرژی الکتریکی می‌شود و برای حرکت آسانسور مورد استفاده قرار می‌گیرد و در زمان‌هایی که آسانسور به نیروی برق احتیاج ندارد و حرکت نمی‌کند، انرژی تولید شده توسط صفحات خورشیدی به باطری‌هایی منتقل می‌شود و آنها را برای استفاده در شب شارژ می‌کنند.   

حمل و نقل عمودی مدرن شده

فرآیند مدرنیزه کردن به یک فرصت برای رشد یک شرکت و پایداری در آینده تبدیل شده است. نوآوری‌های دائمی در صنعت آسانسور به مدرنیزه کردن فرآیند طراحی معماری در سیستم‌های حمل و نقل عمودی منجر شده است.

امروز ما شاهد یک تغییر سریع در تکنولوژی مورد استفاده در آسانسورها هستیم. آسانسورها امروزه تا حدود زیادی پیشرفته شده‌اند به این معنی که عملیات آنها بسیار ملایم و بی‌صدا شده و زمان سفر با آنها نیز تا بیش از نصف کوتاه شده است. با معرفی کابل‌های کربنی، وزن کابل‌های کششی سنگین نیز تا بیش از 50 درصد کاهش یافته است.

اتوماسیون آسانسورها نیز در حال حاضر با استفاده از مدار یکپارچه در صفحه کنترل اصلی به جای عملیات دستی انجام می‌شود. به این منظور، تعویض قطعات، جایگزینی تجهیزات و نصب نرم افزارهای جدید و استفاده از ماشین آلات ارتقاء یافته به راحتی امکان پذیر خواهد بود. بنابراین جدیدترین نسخه آسانسورها در حال حاضر آماده استفاده برای حمل و نقل عمودی هستند.

شرکت آسانسور پادرا با کادری متخصص و باتجربه تمامی مراحل نصب را به بهترین نحو برای شما انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *