دانستنی های آسانسور

آیین نامه‌ها و استانداردهای ایمنی آسانسور بخش دو

تعمیر و نگهداری آسانسور

استانداردهای جهانی آسانسور برای ایمنی بیشتر

مهم‌ترین کار کمیته‌های کدها و استانداردهای ASME  در زمینه آسانسور این است که بتوانند هماهنگی در اجرای موارد ایمنی در سرتاسر جهان ایجاد کنند و کارخانه‌جات و شرکت‌های تولید کننده و نصب کننده آسانسور را متقاعد کنند تا از این استانداردها پیروی کرده و آنها را در هنگام ساخت و نصب آسانسور رعایت کنند. آسانسور، آسانسور است و اگر شما در هر جایی یک آسانسور بسازید باید بتوانید آن را در دیگر نقاط بفروشید و اگر شما آن را در کشور خود ساختید، شما باید قادر به فروش آن در دیگر کشورها باشید.

به همین ترتیب، قانون سازگاری و اجرای آن در سراسر جهان اجازه وقوع چنین اتفاقی را داده است؛ با ایجاد یک سطح مقدماتی از ایمنی و ایجاد صلاحیت برای اجرای صحیح آنها، شرکت‌های تولید کننده آسانسور قادر خواهند بود هم در زمینه ایمنی، سطح قابل قوبول را ارائه دهند و از طرف دیگر توان گسترش بازارهای فروش خود را داشته باشند و بتوانند محصولات خود را به راحتی به دیگر کشورها صادر کنند. رعایت استانداردها در زمان تعمیر و نگهداری آسانسور هم باید در نظر گرفته شود.

رعایت استاندارد حوادث را کم خواهد کرد

مردم به طور فیزیکی با آسانسورها به طور منظم به میزان قابل توجهی در روز، تعامل دارند. اولین کاری که آنها در اول صبح انجام می‌دهند وارد شدن به ساختمان است، دکمه را فشار می‌دهند وقتی آسانسور می‌رسد وارد آن می‌شوند و تا طبقه محل دفتر کار خود بالا می‌روند و این کار را در طول روز بارها و بارها انجام می‌دهند. این تعامل مستلزم آن است که تمرکز زیادی معطوف به امنیت عمومی در سیستم‌های حمل و نقل شود. این حقیقت که استاندارد ASME قادر به حمایت از تلاش‌های مدیریتی A17 است بسیار مهم است، زیرا تمرکز صنعت آسانسور همواره بر روی امنیت عمومی بوده است. بنابراین من فکر می‌کنم این مزیت فوق العاده‌ای برای صنعت آسانسور به حساب می‌آید تا بتواند این قابلیت را توسط استاندارد ASME اداره کند.

کمیته‌های آیین نامه‌ها و استانداردهای ASME

موفقیت آیین نامه‌ها و استانداردهای ASME  بر روابط پایدار با ذینفعان در طیف وسیعی از صنایع وابسته است. ارزشمندترین دارایی ما روابط با اعضای داوطلب است که در کمیته آیین نامه‌ها و استانداردها کار می‌کنند. آیین نامه‌ها و استانداردهای ایمنی ASME در یک کمیته تنظیم می‌شوند تا مشارکت متعادل و دسترسی آزاد به گروه‌های مطلوب را تضمین کنند.

ترکیب کمیته استاندارد ASME

ASME کمیته ایمنی فنی و پشتیبانی از کمیته‌های فنی فرعی متشکل از کارشناسان گروه‌های مختلف سهامدار است که به طور داوطلبانه وقت و منابع خود را ارائه می‌دهند. موفقیت آیین نامه‌ها و استانداردهای ASME بر مبنای تجربه فنی و عملی از سهامداران استوار است که از طیف وسیعی از صنایع تشکیل شده‌اند. اعضای داوطلب که در کمیته‌های ASME همکاری می‌کنند، یک نقش حیاتی ایفاء می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که الزامات ایمنی و طراحی موجود در استانداردها همچنان در رابطه با محیط کاری و تجهیزات کاری در حال تغییر و بهبود است. آنها همچنین فرصت‌های منحصر به فردی را برای گسترش شبکه‌های حرفه‌ای و منابع فنی خود کسب می‌کنند.

مشارکت در عضویت

هیچ هزینه یا محدودیت جغرافیایی مربوط به عضویت در فعالیت‌های کمیته استاندارد ASME و عضویت در ASME وجود ندارد، در حالی که مطلوب است اما لازم نیست.

متقاضیان در درجه اول بر اساس تخصص فنی انتخاب می‌شوند. ASME از سیستم مبتنی بر اینترنت، رأی گیری و ردیابی استفاده می‌کند که به اعضای کمیته و سایر طرف‌های ذینفع اجازه می‌دهد در کسب و کار خود در هر نقطه از جهان شرکت کنند. این کمیته در صورت نیاز به طور مداوم در زمینه تغییر نیازهای صنعتی و بهترین شیوه‌های عملیاتی کردن آنها مشارکت می‌کند.

آسانسور مغناطیسی چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *