دانستنی های آسانسور

استفاده از شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا برای کابین آسانسور

آیین نامه ساختمان و آسانسور

شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شکل نازک، سبک وزن و در برابر آسیب پذیری بسیار مقاوم باشند. این شیشه‌ها با 40 علامت تجاری عمده در بیش از 3 میلیارد دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین، امروزه این فناوری باور نکردنی که تجربه کاربران بسیاری را در استفاده از دستگاهها متحول نموده است، بر طراحی‌های مدرن متکی است و بخش مهمی از آخرین پیشرفت‌های اساسی در طراحی فضای داخلی آسانسورها است. در زمان  تعمیر آسانسور  این شیشه‌ها به راحتی تعویض خواهند شد.

شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا دارای یک عملکرد زیبا و جذاب برای معماری داخلی  

امروزه، ویژگی‌های مناسبی که شیشه‌های مدل گوریلا برای تولید کنندگان لوازم الکترونیکی ارائه می‌کنند، آن را یک ماده ایده‌آل برای انجام طراحی‌های معماری در این زمینه می‌نمایند.

شیشه گوریلا را می‌توان در سیستم‌های دیوار، پانل‌های روشنایی، کابین‌های آسانسور و حتی در ایجاد نمای ساختمان‌ها و پنجره‌های ویژه مقابله با طوفان مورد استفاده قرار داد. در حالی که شیشه‌های گوریلا فوق العاده قوی هستند، می‌توان آنها را خم نمود، که امکان استفاده از آنها را به عنوان یک شیشه چند لایه فراهم می‌کند و می‌توانند متناسب با شکل‌های منحنی مشخص شده مورد استفاده قرار گیرند.

شیشه‌های گوریلا (Gorilla) از نظر بصری شفاف هستند، بنابراین دیدگاه معماران و طراحان را منحرف نخواهند  کرد. رنگ سفید این شیشه به صورت طبیعی است، و در نتیجه رنگ‌های محیط شما بسیار جذاب و تصاویر نیز پر جنب و جوش به نظر می‌رسند. بر خلاف شیشه‌های دارای رنگ آهکی (که برای همه موارد شامل پنجره‌ها و  ظروف غذا مورد استفاده قرار می‌گیرند)، مدل‌هایی از شیشه گوریلا (Gorilla) که دارای رنگ سبز هستند، به شما این امکان را می‌دهند که رنگ‌ها را به صورت واقعی مشاهده نمایید. اما این تنها آغاز کار است. شما می توانید این شیشه را از درون یک ساختمان مشاهده نمایید. شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®) ویژگی‌های بی نظیری دارند، که می‌توانند در انواع کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند.

با استفاده از شیشه‌های گوریلا (Gorilla) می‌توان بر روی مخاطبان، یعنی کاربران آسانسورها تأثیر قابل توجهی گذاشت

شما در آسانسور چه کار می‌کنید؟ صحبت‌های مختصری را انجام می‌دهید؟ به سقف آسانسور خیره می‌شوید؟ و یا از سوار شدن در آسانسور لذت می‌برید؟ مدیر تجاری تولید شیشه‌های کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®) ، هنری داننبرگر (Henry Dunnenberger) در این مورد می‌گوید، “صاحبان کسب و کار می‌دانند که حتی اگر آسانسور کوچک‌ترین اتاق در ساختمان باشد، آنها می‌توانند حتی برای چند دقیقه یک مخاطب را جذب کنند و تأثیر بسیار خوبی بر روی او بگذارند. ما دقیقاً برای کمک به آنها این کار را انجام می‌دهیم. شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®)، با انتخاب مشتری‌ها، می‌توانند شامل سیستم SnapCab، در فضای داخلی آسانسورها باشند. این کار، طراحان، معماران، شرکت‌های تعمیر و نگهداری آسانسور و صاحبان ساختمان را قادر می‌سازد تا ویژگی‌های منحصر به فرد سخت‌ترین شیشه جهان، و همچنین سهولت و راحتی الگوهای ایجاد شده برای سیستم  SnapCab را افزایش دهند.

سیستم SnapCab و شیشه‌های مدل گوریلا کورنینگ: یک نوآوری برای آسانسورها

مزایای همکاری استراتژیک بین سیستم SnapCab و شیشه‌های مدل گوریلا کورنینگ به شرح زیر هستند:

 1- دوام منحصر به فرد:

شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®)، در برابر آسیب و خراشیدگی مقاوم هستند که این یک ویژگی قابل توجه برای استفاده در آسانسورهای با ترافیک بالا و سایر آسانسورهای مخصوص جابجایی و حمل بار است.

2- زیبایی:

ما می‌توانیم این شیشه نازک و سبک وزن را به صورت چند لایه بر روی پلاستیک‌ها و یا بسترهای دکوراسیون مورد استفاده قرار دهیم. این امر باعث ایجاد گزینه‌های عملاً بی نهایت زیبا، رنگی و چاپ شده می‌گردد. با استفاده از این نوع شیشه، توانایی برای ایجاد رنگ سفید واقعی و رنگ‌های طبیعی افزایش می‌یابد و زیبایی فضای درون آسانسور به نحو چشمگیری افزایش می‌یابد.  

 3- وزن سبک:

پانل‌های نازک این نوع شیشه با محدودیت‌های وزن قابل استفاده، که یک عامل بسیار حیاتی  در فضای داخلی آسانسور است، مطابقت می‌نمایند. تولید کنندگان آسانسور با استفاده از این شیشه وزن کابین آسانسور را کاهش می‌دهند و همچنین، فضای داخلی آسانسور به دلیل استفاده از مواد سنگین‌تر مانند سنگ و یا حتی شیشه استاندارد، سنگین به نظر می‌رسد. شیشه‌های سنتی معماری دارای وزنی معادل 875/2 پوند در هر فوت مربع هستند. شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®)، 8/3 برابر سبک‌تر از شیشه‌های معمول معماری هستند و تنها 750/ پوند در هر فوت مربع وزن دارند.

4- سازگار با قوانین آتش نشانی:

شیشه گوریلا شیشه‌ای است که در پانل‌های سیستم SnapCab به صورت یکپارچه قرار می‌گیرد و می‌تواند از نظر آتش سوزی درجه بندی شود و در پیکربندی مربوط به کاربر نهایی، تحت آزمایشات دقیق  1. 97Z ANSI و 84E قرار می‌گیرد.

 5- سهولت و راحتی: شیشه‌های مدل گوریلا که در فضای داخلی آسانسورها نصب می‌شوند نیاز به نگهداری بسیار کمی دارند و تمیز کردن آنها آسان است. به طور معمول، اگر یک پانل آسیب ببیند، مالکان مجبور به بازسازی کل فضای داخلی هستند، اما با استفاده از شیشه‌های گوریلا (Gorilla)، آنها می‌توانند به سادگی این پانل را مجدداً تعویض کنند. انجام این کار علاوه بر افزایش سرعت نصب اولیه، موجب صرفه جویی در زمان و بودجه مالک ساختمان نیز می‌شود.

 6- ادغام فناوری آینده.

همان طور که شیشه گوریلا (Gorilla) به سمت صنعت آسانسور حرکت می‌کند، دریچه‌هایی را به سمت امکانات هیجان انگیز فراهم می‌کند. در این مورد یک صفحه نمایش تعاملی برای استفاده توسط  کاربران نهایی، یک کنترل پانل صفحه لمسی یا یک شیشه ضد میکروب را تجسم کنید که به محافظت از سطح شیشه در برابر میکروب‌ها کمک می‌کند.

این شیشه توانایی ایجاد انقلاب در معماری را دارد و این کار با قلب ساختمان یعنی آسانسور آغاز می‌گردد. در مجموع، سیستم SnapCab و شیشه‌های مدل کورنینگ گوریلا (Corning® Gorilla®)، روش‌های نوآورانه جدیدی برای ارائه دوام، سبک، ارزش و تنوع محصول آنها ارائه می‌کنند تا نه تنها در روش‌های استفاده افراد از آسانسورها تغییر ایجاد کنند، بلکه روش استفاده از آنها را در کل ساختمان متحول سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *