دانستنی های آسانسور

تعداد آسانسور در هر ساختمان را پیدا کنید بخش یک

آسانسور

تعداد آسانسور در هر ساختمان. بحث در مورد یک موضوع پیچیده! اقدامات زیادی برای حل این مشکل وجود دارد، زیرا بدون توجه به آنچه که ما‌ می‌نویسم، همیشه افرادی وجود دارند که از این قواعد مستثنی‌ هستند. چرا این فقط یک فرمول ساده وابسته به میزان اشغال، نوع ساختمان و مساحت آن نیست؟ چرا که آن‌ می‌تواند پیچیده‌تر باشد.

بنابراین نگران نباشید من یک عدد تقریبی نسبتا منطقی برای کمک به شما در پروژه ساختمانی شما ارائه ‌می‌کنیم. مهم‌ترین نکته این است که، یک مشاور معتبر می‌تواند درباره جوانب مختلف و همچنین  قیمت آسانسور  یک کمک بزرگ برای شما در این زمینه باشد. سعی کنید یکی از آنها را پیدا کنید. در حال حاضر به مواردی دقت کنید که باید در  نظر داشته باشید.

اول از همه وارد آسانسور و بعد از همه خارج شوید

تعداد آسانسورها در هر ساختمان به عوامل زیادی بستگی دارد که در هنگام برنامه ریزی برای ساخت ساختمان ناشناخته است اما اولین چیزی که در ذهن معماران در خصوص طراحی ساختمان نقش ‌می‌بندد، روش‌های مورد استفاده برای بالا و پایین رفتن در ساختمان است. بنابراین بهترین استفاده را از لیست زیر را داشته باشید، بنابراین ‌می‌توانید اعداد تقریبی که ما ارائه ‌می‌دهیم را متناسب با نیازهای خود انتخاب کنید و موارد زیر را در نظر بگیرید:

استفاده از آسانسور: افرادی که به محل کار خود می‌روند یکی از موارد هستند. مبلمان مورد دیگر است و این اشتباه را مرتکب نشوید و از یک واحد کوچک استفاده کنید. وزنی که آسانسور می‌تواند حمل کند (بارهای بزرگتر) ‌می‌تواند تعداد آسانسورهای مورد نیاز شما را تغییر دهد. یکی برای مسافران و یکی برای اجسام سنگین.

چه کسی قرار است از آسانسورها استفاده کند؟ یک آسانسور که با الزامات استاندارد مطابقت دارد، برای حمل اجسام سنگین بسیار کوچک خواهد بود. DJ‌ها و ارائه دهندگان خدمات پذیرائی سالن عروسی برای رفتن به طبقات بالا نیاز به ظرفیت بیشتری دارند و مجتمع‌های آپارتمانی ممکن است به یک کابین بزرگ و مرتفع نیاز داشته باشند.

تعداد کل طبقات: بدون پرداختن به این موضوع از آن عبور می‌کنیم

کل مسافت طی شده و فضای بین طبقات: دو طبقه ممکن است صد فوت با یکدیگر فاصله داشته باشند. این امر ممکن است به سرعت بیشتر در آسانسور و یا استفاده از چندین ایستگاه برای توقف در کنار هم نیاز داشته باشد که در آن آسانسور هرگز به سرعت کامل خود نخواهد رسید.

زمان انتظار منطقی چقدر است؟ بعضی از ساختمان‌ها مانند هتل‌ها و ادارات به زمان تقریبی 25 ثانیه نیاز خواهند داشت. آپارتمان‌ها ‌می‌توانند این زمان را تا یک دقیقه افزایش دهند. آیا مایل به پرداخت مبلغ اضافه برای کاهش این زمان هستید؟

زمان‌های اوج استفاده ‌می‌تواند سرعت مردم را کاهش دهد. آیا مایل هستید قبوض مربوط به آسانسور دیگر که برای حمل اجسام سنگین در صبح‌ها و شب‌ها است را پرداخت کنید؟ آیا زمان اوج استفاده در ساختمان شما تعریف شده است؟

آیا الگوی ترافیکی شناخته شده‌ای در ساختمان شما وجود دارد؟ به عنوان مثال، سریع‌ترین آسانسور جهان از طبقه همکف تا طبقه 95 هتل بالا‌ می‌رود. این به گونه‌ای ساخته شده است که یک الگوی ترافیکی مشخص را تعریف کند.

مساحت طبقات: اگر ساختمان بسیار کوچک باشد، آسانسور ممکن است فضای بیشتر از حد معمول را اشغال کند و فاصله قدم زدن از آسانسور تا آپارتمان ‌می‌تواند کوتاه باشد. در هتل با بخش‌های متعدد، ممکن است به آسانسورهای زیادی نیاز باشد.

آیین نامه‌های ساختمانی: این ‌می‌تواند تاثیر به مراتب بیشتری نسبت به موارد فوق داشته باشد. شما باید بدانید که چه چیزی در شهر، استان و کشور شما مجاز و مورد نیاز است.

تمام موارد فوق در نهایت می‌تواند بر روند تصمیم گیری شما تأثیر داشته باشد. فقط این نکته را به خاطر داشته باشید که آسانسور باید حداکثر تعداد افراد را با حداقل زمان انتظار در زمان‌های اوج استفاده جابجا کند تا مردم را به سرعت متفرق کند.

ریل آسانسور چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *