دانستنی های آسانسور

تعمیر کار آسانسور {سرویس کار آسانسور}

تعمیر کار آسانسور

در این مقاله قصد داریم درباره خدمات تعمیرات آسانسور و همچنین وظایف تعمیرکار آسانسور صحبت کنیم. همچنین در این مقاله موارد بسیاری را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد تا شما با بررسی این موارد بتوانید حرفه ای ترین تعمیرکار آسانسور را پیدا کنید تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهد، با پادرا تا انتهای این مقاله همراه باشید.

پیدا کردن یک تعمیرکار حرفه ای آسانسور در شهرهای بزرگی مانند تهران کار بسیار دشواری است، زیرا متاسفانه بسیاری از افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند آموزش های لازم را در این زمینه کسب نکرده اند. بنابراین برای تعمیر آسانسور باید به دنبال یک شرکت حرفه ای قابل اعتماد باشید تا با هزینه های سنگینی که برای تعمیر یا تعویض قطعات آسانسور صرف می کنید به نتیجه دلخواه برسید و بتوانید به راحتی از آسانسور مجددا استفاده کنید.

 

علت نیاز به تعمیر کار آسانسور چیست؟

اولین مرحله و در واقع مهم ترین مرحله تشخیص صحیح دلیل خرابی آسانسور است. بنابراین شما به عنوان مدیر یا مالک ساختمان موظف هستید که به دنبال یک تعمیرکار آسانسور حرفه ای در تهران یا هر شهر دیگری باشید تا ایشان به دلیل تجربه و دانشی که دارد بتواند تشخیص درستی درباره علت خرابی آسانسور بدهد.

برخی مواقع دلیل خرابی آسانسور مربوط به موتور و گیربکس می شود که از نشانه های آن تکانه ها و لرزش های شدید کابین است که تعمیر آسانسور در این مواقع نیازمند فردی متخصص و حرفه ای در این زمینه است. لازم است این نکته را خاطر نشان که چناچه به هر دلیلی گیربکس آسانسور دچار مشکل شده باشد باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر آن اقدام شود زیرا بی توجهی به این موضوع باعث حادثه های خطرناکی مانند سقوط آسانسور خواهد شد.

[irp posts=”3898″ name=”سقوط آسانسور و آنچه که باید در هنگام رخ دادن آن بدانید”]

چنانچه تشخیص تعمیرکار آسانسور این باشد که دلیل خرابی آسانسور شما مربوط به درب، کابین و بردن آن است باید روش های متفاوت دیگری را برای تعمیر در پیش بگیرد، چرا که مشکلات مربوط به برد آسانسور اصولا به دلیل استهلاک بیش از حد بوده و ورود و خروج جریان برق نامناسب باعث اختلال در قطعات برد می شود. توصیه می شود برای جلوگیری از چنین مشکلی باید بررسی های ماهانه برد آسانسور توسط متخصصین این حوزه انجام گیرد تا بدین صورت طول عمر و ماندگاری این قطعه افزایش پیدا کند.

البته خرابی قطعاتی مانند پاراشوت، گاورنر و فلکه هرزگرد نیز می تواند برای ساکنین ساختمان بسیار خطر آفرین باشد.

[irp posts=”3190″ name=”ترمز آسانسور چیست؟ (پاراشوت) ترمز اضطراری یا ترمز ایمنی”]

به طور کلی در چنین مواقعی نیاز به یک تعمیرکار آسانسور احساس می شود:

 • از کار افتادن مداوم و مکرر آسانسور در مدت زمان های کوتاه؛
 • احساس لرزش و صداهای ناخوشایند در کابین؛
 • ایست ناگهانی کابین آسانسور در بین طبقات؛
 • تراز نبود کابین؛
 • افزایش یا کاهش سرعت استاندارد آسانسور؛
 • افزایش زمان انتظار در مقابل درب آسانسور؛
 • لرزش بیش از حد شاسی؛
 • تراز نبود موتور، فلکه اصلی و فلکه انحراف؛
 • و ….

[irp posts=”3353″ name=”فلکه هرزگرد آسانسور چیست؟”]

انواع تعمیرات آسانسور

انواع تعمیرات آسانسور به دو صورت انجام می گیرد:

 • تعمیرات آسانسور به صورت دوره ای
 • تعمیرات آسانسور به صورت موردی

تعمیرات آسانسور به صورت دوره ای

اکثر مدیران ساختمان با یک شرکت آسانسور معتبر قرارداری تحت عنوان قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور منعقد می کنند. به موجب این قراردارد سرویسکار آسانسور موظف است به صورت ماهانه آسانسور را بررسی کند و در صورت هر گونه خرابی یا مشکلی آن را شناسایی کرده و برطرف کند. که به این شکل قطعا در هزینه های سرسام آور تعویض و تعمیر آسانسور صرفه جویی خواهد شد و در هر زمانی که مشکلی برای آسانسور پیش بیاید سرویسکار آسانسور موظف به رفع این مشکل است.

دانلود فایل چک لیست بازرسی آسانسور

تعمیرات آسانسور به صورت موردی

در این نوع تعمیرات هیچ گونه قرارداری به عنوان سرویس و  نگهداری وجود ندارید و مدیریت ساختمان در مواقع خرابی آسانسور از یک تعمیرکار آسانسور کمک می گیرد. تعمیرات موردی آسانسور دارای سطح ایمنی بسیار پایینی بوده و به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

دلیل این موضوع هم این است که برخی از قطعات در زمان مناسب برای تعمیر یا تعویض شناسایی نمی شوند و مدیریت ساختمان زمانی متوجه خرابی می شود که خرابی یک قطعه شاید کوچک باعث به هم ریختن کل سیستم آسانسور می شود.

[irp posts=”3229″ name=”شایعترین خرابیهای آسانسور”]

وظایف تعمیرکار آسانسور چیست؟

 • توانایی نصب و تعمیرات آسانسور و مسیرهای متحرک
 • تعمیرکار آسانسور به منظور تعیین چیدمان اجزای سیستم و انتخاب تجهیزات لازم برای نصب یا تعمیر، توانایی خواندن نقشه ها را داشته باشد.
 • جمع آوری واگن ‌ها و قطعات آسانسور برای سیستم ‌های مشابه
 • وصل کردن سیم برق به پنل ها و موتورها
 • آزمایش تجهیزات تازه نصب شده جهت اطمینان از مطابقت با مشخصات آن
 • عیب یابی نقص در ترمزها، موتورها، کلیدها و سیستم‌های کنترل
 • باز کردن اجزای آسانسور برای برداشتن و تعویض قطعات معیوب، با استفاده از بالابر، نردبان و دستگیره یا ابزار برقی
 • تعمیر یا جایگزینی قطعات معیوب برای بازگشت آسانسور یا پله برقی به وضعیت سالم
 • تعمیر و نگهداری از آسانسور، برای مطابقت با مقررات ایمنی و کدهای ساختمانی
 • نگهداری سوابق سرویس

[irp posts=”605″ name=”تعمیر و نگهداری آسانسور”]

چرا انتخاب تعمیرکار آسانسور حرفه ای حائز اهمیت است؟

واسط بین صنعت آسانسور و صنعت ساختمان، نصاب، تکنسین، سرویسکار و یا تعمیرکار آسانسور است و مانند حلقه گم شده این متخصصین می توانند باعث گسیختگی و اتصال همیشگی این زنجیره شوند. از این رو بهره مندی از یک تکنسین کار آسانسور، سرویسکار آسانسور، نصاب آسانسور و تعمیرکار آسانسور حرفه ای در ساختمان هایی که مجهز به آسانسور هستند احساس می شود.

برای ایجاد خرابی کمتر در آسانسور می بایست از نصاب آسانسور و تعمیرکار آسانسور با تجربه ای کمک گرفت که از دانش و تجربیات بیشتری برخوردار باشد.

گاهی برخی از شرکت ها و مجموعه ها به دلیل هزینه های بالای دوره های آموزشی نصب و تعمیر آسانسور از آموزش نیروهای خود صرف نظر می کنند که متاسفانه همین موضوع باعث پایین آمدن کیفیت خدمات و تعمیرات آسانسور در تهران و سایر شهرها شده است. شرکت در دوره های تخصصی آموزشی مربوط به نصب و تعمیر آسانسور علاوه بر اینکه می تواند باعث بالا بردن سطح کیفی فعالیت تعمیرکاران شود بلکه می تواند به در حفظ امنیت جان تعمیرکاران آسانسور نیز موثر باشد. زیرا طی این آموزش های فنی تعمیرکاران آسانسور با انواع مراقبت های اورژانسی به منظور جلوگیری از حادثه آشنا می شوند و توسط همین آموزش ها می توانند محیط امن کاری برای خود فراهم کنند.

[irp posts=”4131″ name=”متداول ترین خطاهای بین نصابان آسانسور کدامند؟”]

متاسفانه به علت کم توجهی اکثر مراکز غیر معتبر، درصد کمی از تعمیرکاران به علوم روز دنیا درباره حفظ امنیت و تعمیر آسانسور تسلط دارند. شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات تعمیرات آسانسور در تهران در فواصل زمانی مختلفی آموزش های روز دنیا را به تعمیرکاران خود ارائه می دهند تا به نهایت پیشرفت و رضایت مشتری از خود دست پیدا کنند.

اکثر افرادی که آسانسور ساختمانشان دچار مشکل می شود برای تعمیر آسانسور مشکلات زیادی دارند. یکی از مشکلات تعمیر آسانسور در تهران یا هر شهر دیگری، پیدا کردن یک تعمیرکار حرفه ای آسانسور است. مشکل دیگری که وجود دارد مربوط به هزینه تعمیرات آسانسور است، به دلیل اینکه هزینه تعمیرات آسانسور متفاوت است فرد باید از شرکت های مختلف استعلام بگیرد و یک شرکت حرفه ای و در عین حال منصف را برای تعمیر آسانسور انتخاب کند.

ویژگی شرکت های موفق ارائه دهنده خدمات تعمیرات آسانسور

هر کدام از شرکت های ارائه دهنده خدمات تعمیرات آسانسور در تهران یا هر شهر دیگری اگر تمایل دارند در فهرست موفق ترین شرکت ها باشند، باید تمامی نیروهای خود آموزش چگونگی نصب و تعمیر انواع آسانسور را ارائه دهند و در اسرع وقت برای رفع هر گونه خرابی و نصب آسانسور با بهترین کیفیت اقدام نمایند. این شرکت ها با نصب و راه اندازی آسانسور با بهترین کیفیت و مشتری مداری می بایست در اختیاران همشهریان و مشتریان باشند. از جمله ویژگی های بهترین شرکت های خدماتی تعمیرات آسانسور عبارتند از:

چک لیست سرویس و نگهداری آساتسور

 • تامین و تضمین تهیه تمامی قطعات مکانیکی و الکترونیکی مورد نیاز در صورت نیاز به تعویض؛
 • ارائه ضمانت نامه کتبی به منظور اثبات اصالت و اورجینال بودن هر کدام از قطعات تعویض شده؛
 • توانایی تعمیرکاران آسانسور شرکت در تعمیر و بررسی دوره ای انواع آسانسور گیربکسی، هیدرولیکی و آسانسورهای خارجی؛
 • ارائه کلیه خدمات مربوط به نصب و تعمیر آسانسور مطابق با استانداردهای آسانسور؛
 • ارائه چک لیست به مدیریت ساختمان؛
 • ارائه خدمات نصب و تعمیر آسانسور به صورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل؛
 • سرویس دهی در تهران و سایر شهرهای دیگر؛

[irp posts=”2877″ name=”آسانسور هیدرولیک چیست؟”]

سخن آخر

تعمیرات هر وسیله الکترومکانیکی از جمله آسانسور نیز به تجربه و تخصص کافی نیاز دارد و در صورتی که تعمیر آسانسور توسط تعمیرکار آسانسور حرفه ای انجام نگیرد امکان خرابی مجدد و یا حتی اتفاقات ناگواری مانند سقوط آسانسور وجود دارد. بنابراین به هیچ عنوان به دلیل کاهش هزینه ها از افراد غیر متخصص برای تعمیر آسانسور اقدام نکنید. زیرا ممکن است این افراد به دلیل عدم تجربه و آگاهی صدمات جبران ناپذیری به آسانسور شما و حتی بدن خود وارد کنند.

بنابراین برای تعمیر انواع آسانسور نیاز به یک تعمیرکار آسانسور متخصص و حرفه ای دارید که بهتر است از شرکت های خدماتی متخصص در این حوزه کمک بگیرید، تا خیالتان بابت تشخیص صحیح خرابی آسانسور و تعمیر آن راحت باشد.

شرکت پادرا آسانسور دارای تیم تخصصی و کادری مجرب در حوزه نصب و تعمیر آسانسور و پله برقی در ایران است. شما می توانید تعمیرات حرفه ای آسانسور برای کلیه ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، درمانی و …. را به متخصصین این شرکت بسپارید.

امروزه شرکت های بسیاری در شهر تهران در زمینه تعمیر آسانسور فعالیت دارند که بسیاری از این شرکت ها تازه کار هستند و از تعمیرکاران متخصص و حرفه ای استفاده نمی کنند اما شرکت پادرا آسانسور با سال ها سابقه در صنعت آسانسور و پله برقی از با تجربه ترین مهندسان و متخصصین استفاده می کنند و کلیه خدمات مربوط به نصب و تعمیر آسانسور را علاوه بر کلیه مناطق شهر تهران در شهرهای دیگر نیز ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در این وب سایت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *