دانستنی های آسانسور

راهنمای خرید آسانسور

راهنمای خرید آسانسور

امروزه خانه های تک طبقه و ویلایی جای خود را به ساختمان های مرتفع و برج ها داده اند و آسانسور نیز به یکی از تجهیزات ضروری این ساختمان ها تبدیل شده است. به دلیل رقابت تنگاتنگ در صنعت آسانسور کافرمایان در هنگام خرید آسانسور با تبلیغات انبوه شرکت های تولید کننده و فروشنده آسانسور مواجه می شوند، که قطعا انتخاب را در هنگام خرید آسانسور برای آنها سخت تر می کند. پادرا قصد دارد در مقاله راهنمای خرید آسانسور به صورت مفصل و کاملا تخصصی فاکتورهای لازم برای خرید یک آسانسور خوب را بازگو کند تا شما بهترین انتخاب را متناسب با نیاز و نوع ساختمانتان داشته باشید.

نکاتی که باید در هنگام خرید آسانسور به آنها توجه داشته باشید

  • در هنگام خرید آسانسور، باید توجه داشته باشید که آسانسور مد نظر شما برای چه تعداد افراد می تواند پاسخگو باشد.
  • تعداد نفراتی که می توانند سوار کابین آسانسور شوند باید مشخص شود. اصولا ظرفیت آسانسورها درون کابین نوشته می شود، برای مثال قید می شود که ظرفیت آسانسور 5 نفر و معادل 350 کیلوگرم است به این ترتیب نباید بیش از 5 نفر وارد آسانسور شوند.
  • نکته ی بسیار مهمی که باید در هنگام خرید آسانسور مد نظر داشته باشید نوع کاربری ساختمان است. یعنی این آسانسور قرار است برای چه ساختمانی با چه تعداد جمعیت و رفت و آمدی نصب شود؟ به عنوان مثال برای ساختمان های پرتردد باید از آسانسورهایی با سرعت و ظرفیت بالا استفاده شود.
  • در هنگام خرید آسانسور علاوه بر توجه به زیبایی آسانسور باید به کیفیت فنی آن نیز توجه داشته باشید.

[irp posts=”4129″ name=”ظرفیت آسانسور چقدر است؟ و نحوه محاسبه”]

بررسی مشخصات فنی در هنگام خرید آسانسور

یکی از مواردی که در راهنمای خرید آسانسور مهم است، بررسی مشخصات فنی آسانسور که در ادامه به صورت مفصل درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 بررسی مشخصات کابین آسانسور در هنگام خرید آسانسور

کابین آسانسور اولین قسمت از هر ساختمانی است که اصولا مهمانان از آن دیدن می کنند که اکثرا متناسب با نوع معماری ساختمان نوع کابین نیز انتخاب می شود. مثلا با توجه به معماری ساختمان کابین استیل، نیمه استیل، ام دی اف و …. استفاده می شود. در این مرحله علاوه بر زیبایی کابین باید به موارد دیگری مانند کیفیت کابین، وزن نهایی کابین و … نیز توجه داشته باشید.

[irp posts=”3123″ name=”کابین آسانسور چیست؟ انواع کابین آسانسور”]

بررسی سرعت آسانسور در هنگام خرید آسانسور

یکی از موارد مهم دیگری که در راهنمای خرید آسانسور مطرح است، سرعت آسانسور است. همان طور که گفته شد برای ساختمان های پرتردد باید از آسانسورهای با سرعت بالا استفاده کرد. در مورد سرعت آسانسور برخی به سیستم 3VF آسانسور توجه می کنند. وظیفه این سیستم این است که شتاب اولیه را کم کند و به همین ترتیب باعث افزایش طول عمر آسانسور و همچنین باعث جلوگیری از خرابی ها و تعمیرات بیش از حد آسانسور می شود. هزینه این سیستم سنگین است اما به دلیل جلوگیری از خرابی ها و مزایای دیگری که دارد خرید آن به صرفه است چرا که از هزینه های اضافی بعدی جلوگیری می کند.

[irp posts=”3128″ name=”سرعت آسانسور چقدر است؟ و عوامل تاثیر گذار در آن”]

بررسی موتور گیربکس در هنگام خرید آسانسور

اکثر مشتریان به اشتباه تنها در هنگام خرید آسانسور به موتور گیربکس آسانسور توجه می کنند که توجه تنها به این قطعه نیز درست نیست. مثلا برخی از افراد وقتی یک موتور گیربکس با بهترین برند را تهیه می کنند دیگر به سایر قطعات آسانسور توجه نمی کنند. اما باید به این افراد این نکته را خاطر نشان کنیم که توجه به کیفیت قطعاتی مثل تابلو فرمان نیز می تواند به مراتب تاثیر بیشتری از موتور گیربکس در کیفیت کارکرد آسانسور داشته باشد. بنابراین در هنگام خرید آسانسور علاوه بر توجه به قطعات کاربردی مانند موتور آسانسور به ساده ترین چیزها مانند پیچ مهره های به کار رفته در قطعات نیز توجه داشته باشید، کیفیت در تک تک قطعات آسانسور در کیفیت نهایی آسانسور تاثیرگذار هستند.

[irp posts=”4401″ name=”پلاک موتور آسانسور چیست و چه اطلاعاتی می‌دهد؟”]

بررسی کیفیت آسانسور در هنگام خرید آسانسور

مطمئنا کیفیت یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید آسانسور برای خریداران مهم است. اما چه پارامترهایی باعث با کیفیت شدن آسانسورها می شود؟ به طور کلی کیفیت قطعات استفاده شده و کیفیت نصب آسانسور در کیفیت کارکرد آسانسور تاثیرگذار هستند. استفاده از قطعات با کیفیت به تنهایی در کیفیت آسانسور موثر نیستند بلکه نصب صحیح و دقیق قطعات آسانسور نیز بسیار مهم هستند. بهره بردن از سیستم هایی مانند سیستم ایمنی، سیستم نجات اضطراری و … در بالا بردن کیفیت آسانسور نیز بسیار موثر هستند.

بررسی گواهی نامه ها و مدارک شرکت آسانسور

چنانچه قصد خرید آسانسور دارید و تمایل دارید که کلیه مراحل تهیه و نصب آسانسور را به یک شرکت آسانسور بسپارید، حتما قبل از هر چیز به مدارک و گواهی نامه های آن شرکت توجه داشته باشید. شرکت مد نظر باید یک شرکت مجاز و معتبر باشد که علاوه بر سابقه کاری، رزومه موفقی نیز در این زمینه داشته باشد. شرکت های آسانسور موظف هستند که کلیه موارد ایمنی را رعایت کنند، چرا که کوچکترین اشتباه در تهیه و نصب آسانسور ممکن است خسارات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

برای خرید آسانسور ارزان بودن آن را ملاک قرار ندهید، چرا که آسانسورهای ارزان قیمت عمر بسیار کوتاهی دارند و در مدت زمان کوتاهی شما را ملزم به هزینه های دوباره خواهد کرد.

شرکت آسانسور پادرا با بیش از یک دهه سابقه در صنعت آسانسور و پله برقی یکی از معتبرترین شرکت های تهیه و نصب آسانسور در تهران و سایر استان های کشور عزیزمان ایران است. این شرکت کلیه مدارک و گواهینامه های لازم را دریافت کرده است و خوشبختانه تا به امروز رزومه موفقی در این زمینه داشته است. شما می توانید با خیالی آسوده پروژه آسانسور ساختمان خود را به ما بسپارید و نتیجه رضایت بخش و با کیفیت را دریافت کنید.

[irp posts=”3829″ name=”برندهای معروف آسانسور [ OTIS, FUJITEC, MITSUBISHI, HITACHI, KONE]”]

بررسی قیمت آسانسور در هنگام خرید آسانسور

عوامل بسیار زیادی از جمله جنس کابین (استیل، ام دی اف، پاناروما و …)، موتور گیربکس آسانسور و … در قیمت نهایی آسانسور تاثیرگذار هستند. به طور کلی به دلیل اینکه قطعات آسانسور بسیار متعدد هستند و هر کدام برندها و نوع خارجی و داخلی دارند، از این رو قیمت هر آسانسور با توجه به قطعات و تجهیزات به کار رفته در آن متفاوت از دیگری است. برای مثال انتخاب بهترین کابین آسانسور که از نوع استیل است در قیمت نهایی آسانسور تاثیرگذار است و باعث بالاتر رفتن کیفیت آسانسور نیز خواهد شد. متخصصین این حوزه اعتقاد دارند که قیمت کابین آسانسور 20 درصد در قیمت نهایی آسانسور تاثیرگذار خواهد بود. استفاده از قطعات خارجی به دلیل کیفیت بالا به نسبت تولیدات داخلی نیز باعث بالا بردن کیفیت آسانسور و در نهایت بالا رفتن قیمت آسانسور خواهد شد.

البته به غیر از قطعات استفاده شده در آسانسور موارد دیگری مانند تعداد طبقات، ظرفیت آسانسور و هزینه نصب و نگهداری از آسانسور نیز بر قیمت آسانسور تاثیرگذار هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *