دانستنی های آسانسور

سه راه برای صرفه جویی در هزینه‌های نوسازی آسانسور

آسانسور

نوسازی آسانسور می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه جویی کند، ارزش اموال شما را افزایش دهد، ایمنی را بالا ببرد، مطابق با قوانین محلی بوده و در انرژی صرفه جویی کرده و باعث کاهش جریان ترافیک در ساختمان شما شود. در این پست، ما سه نوع خاص از روش‌های بهینه سازی آسانسور را پوشش می‌دهیم و نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید. البته تمامی آنها با توجه به استاندارد آسانسور نوسازی خواهند شد.

تعویض موتور پیشران آسانسور

نسخه‌های پیشین فن آوری‌های ژنراتور موتور به منظور ایجاد یک موتور هیدرولیکی، نیروی برق AC را به DC تبدیل می‌کنند. در آن زمان، موتورهای DC کنترل بیشتری بر میزان گشتاور نسبت به موتورهای AC داشتند. امروزه پیشران‌های دیجیتال مدرن AC نیاز به نیروی AC به DC ندارند و با استفاده از برق متناوب مزایایی را ارائه می‌دهند:

  • صرفه جویی قابل توجهی در میزان انرژی مصرفی دیده می‌شود زیرا فقط در هنگام استفاده از آسانسور انرژی مصرف می‌شود. از طرف دیگر بدون مدار تبدیل AC به DC اتلاف انرژی کمتری خواهند داشت.
  • در شرایط مناسب، موتورهای ژنراتور می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا در واقع قدرت را به ساختمان بازگردانند.
  • حرارت کمتری تولید می‌شود که فشار کمتری بر سیستم‌های خنک کننده ساختمان وارد می‌کند.

این سیستم‌های پیشران DC قدیمی، بیش از 40 کیلووات ساعت برق مصرف می‌کنند. نوسازی این آسانسورهای قدیمی و ناکارآمد می‌تواند به طور متوسط ​​72٪ از هزینه‌های انرژی شما را کاهش دهد.

تعویض موتور DC

تبدیل یک موتور DC به موتور AC به طور معمول همراه با موتور پیشران انجام می‌شود. تعویض موتور باعث صرفه جویی در هزینه‌های اضافی می‌شود:

  • اصلاح ضریب توان بهتر باعث کاهش هزینه‌های برق شما می‌شود.
  • بهره‌وری بالاتر باعث استفاده از انرژی کمتری می‌شود.
  • کاهش حرارت باعث کاهش فشار بر روی سیستم‌های خنک سازی ساختمان می‌شود.

جایگزینی موتورهای DC با نسخه مدرن یا معادل AC آنها می‌تواند میزان BYU را به میزان 45٪ کاهش دهد. با تبدیل این موتورها هزینه‌های برق مصرفی ساختمان به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

کنترل کننده‌های هوشمند

کنترل کننده‌های دیجیتال آسانسور از اطلاعات آماری و الگوریتم‌های پیشرفته استفاده می‌کنند که عملکرد بهینه و بهره‌وری انرژی بالاتری را ارائه می‌دهند. این کار به صورت مداوم تمام فعالیت‌ها را اسکن می‌کند و در صورت لزوم مجددا به منظور کاهش زمان انتظار و مصرف انرژی مورد نیاز مورد استفاده قرار می‌دهد. موتورهای هیدرولیکی و کنترل کننده‌های مدرن می‌توانند به طور معمول مصرف برق را تا 60٪ کاهش دهند. از طرف دیگر با کنترل دقیق حرکت کابین آسایش بیشتری را در زمان جابجایی برای مسافران ایجاد خواهد کرد.

ملاحظات دیگر

علاوه بر صرفه جویی در هزینه، مزایای دیگری نیز در برنامه‌های نوسازی آسانسور وجود دارد. کیفیت سواری مسافران از طریق افزایش یا کاهش شتاب و ایجاد حداقل نویز و ارتعاش، افزایش می‌یابد. این سیستم‌های جدید همچنین آلودگی‌های کمتری را وارد هوا می‌کنند و بنابراین نیاز به تمیز کاری کمتری داشته و کیفیت هوا را بهبود می‌بخشند. در نهایت، این موتورهای جدید، پیشران‌ها و کنترل کننده‌ها عموما دارای رد پای کربن کمتری دارند و فضای ارزشمندی را در فضای خانه شما ایجاد می‌کنند.

تراول کابل آسانسور چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *