دانستنی های آسانسور

شرایط اضطراری و آسانسور خانگی شما

آسانسور خانگی

در این مقاله با شرایط اضطراری و مواردی در خصوص آسانسور خانگی آشنا می‌شوید. فقط به این دلیل که اکثر شرایط اضطراری بدون اخطار اتفاق می‌افتند. ما آسانسورهای خانگی را با انواع متنوعی از ویژگی‌های ایمنی سازگار با آیین نامه طراحی می‌کنیم تا آرامش خاطر شما را تضمین کنیم. به این ترتیب شما هرگز در آسانسورهای خانه خود فجایعی مانند گیر افتادن یا آتش سوزی را تجربه نخواهید کرد.

اگر قطعی برق به دلایل غیر اضطراری رخ می‌دهد، می‌توانید مطمئن باشید که آسانسور مسکونی شما، خطرات زیادی را برای امنیت خانواده شما ایجاد نمی‌کند. چندین اقدام دیگر نیز وجود دارند که می‌توانید برای کمک به امنیت آسانسور خود در موقعیت‌های خاص استفاده کنید. همیشه تعمیر آسانسور را جدی بگیرید و آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید.

چند ویژگی ایمنی برای مواقع اضطراری در آسانسور خانگی  

این ویژگی‌ها در شرایط اضطراری می‌توانند به شما کمک کنند.

برای آسانسور خانگی خود، باتری پشتیبان تهیه کنید

درست است که قطعی برق در خانه ناشی از یک وضعیت اضطراری مسئله‌ای چندان جدی نیست، اما این حقیقت قدیمی که در هنگام قطعی برق در آسانسور گیر کنید، تقریبا برای همه قابل لمس بوده زیرا قطعی برق امری بسیار متداول است. آسانسورهای خانگی به صورت استاندارد، اکثرا دارای باتری پشتیبان هستند که کابین را تا سطح پایین‌تر می‌آورند. این بدان معناست که دیگر لازم نیست نگران وضعیتی باشید که در آسانسوری بدون برق گیر کرده‌اید. آسانسورهای مسکونی به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا هنگام قطع برق، خروج ایمن را تضمین کنند.

[irp posts=”4010″ name=”باتری آسانسور چیست”]

نصب تلفن اضطراری در کابین

اگر چه که ما اغلب اوقات تلفن‌های همراه خود را در اختیار داریم، اما این تلفن‌های درون کابین، بدان منظور است که یک تلفن اضطراری دیگر نیز وجود داشته باشد. به عنوان یک ویژگی ایمنی اضافی، می‌توان یک اسپیکر مجهز به میکروفون را در آسانسور خود قرار دهید که قابلیت مکالمه دو طرفه و صفحه کلید شماره گیری دستی را داشته باشد. قابلیت فوق العاده آن این است که در صورت قطعی برق، می‌توانید به راحتی از تلفن آسانسور برای تماس استفاده کنید.

نور پردازی و هشدار دهنده‌ها

زنگ‌های هشدار و نورپردازی اضطراری از ویژگی‌های استاندارد ایمنی در تمام مدل‌های آسانسور خانگی هستند. این راهکار کمک زیادی به هنگام قطعی برق می‌کند. اگر در حین قطعی برق به کمک دیگران احتیاج دارید، می‌توانید زنگ هشدار را فعال کرده و در آسانسور بمانید تا کمک‌های امدادی سریع‌تر به شما برسند. لازم به یادآوری است که این نکته ایمنی در موارد اضطراری آتش سوزی کاربرد ندارد.

[irp posts=”4086″ name=”روشنایی کابین و چاه آسانسور”]

 آماده شرایط اضطراری در خانه شوید

ما نمی‌توانیم پیش بینی کنیم که چه مواقعی حوادث غیرمترقبه رخ می‌دهد، ما اغلب هشداردهنده‌های خاصی اختصاص می‌دهیم. این امر به داشتن برنامه‌های آمادگی کلی در صورت وقوع حوادث غیرمترقبه بسیار کمک می‌کند.

ایمنی در برابر آتش سوزی

یک برنامه فرار از پیش تعیین شده برای آتش سوزی داشته باشید که شامل حالات مختلف است. این برنامه‌ها به مواردی بستگی دارند که حریق در کدام بخش خانه شما قرار دارد و موقعیت شما در کدام بخش خانه است. به عنوان مثال، اگر در طبقه بالاتر هستید، مسیر فرار ممکن است متفاوت باشد و اگر آتش سوزی در زیرزمین باشد باید از سناریوی متفاوتی تبعیت کنید.

در برنامه ریزی‌های شما باید این نکته را در نظر بگیرید که از آسانسور خانگی برای فرار در هنگام آتش سوزی استفاده نکنید. دود و شعله‌های آتش می‌توانند داخل کابین نفوذ کرده و یا کاملا در اثر آتش سوزی کابین مسدود شود. سیستم باتری پشتیبان آسانسور و منبع انرژی شما نیز می‌تواند از کار افتاده یا آسیب ببیند. این باعث می‌شود تا آسانسور شما در حین فرود با نقص عملکرد در قطعه‌ای، متوقف شود.

[irp posts=”3194″ name=”ایمنی در آسانسور”]

هدف شما در مواقع آتش سوزی خروج از ساختمان در اسرع وقت است، و راه‌های زیادی به غیر از آسانسور وجود دارند.

اگر قصد نصب آسانسور جدید را دارید، با شرکت آسانسور پادرا تماس بگیرید تا در مورد گام‌هایی که می‌توانیم برای حفاظت از سرمایه گذاری شما برداریم، صحبت کنیم. متخصصانی که با ما همکاری می‌کنند، با تجربه و مهارت بالا، تمامی موارد ایمنی را برای آسانسور در نظر می‌گیرند و توصیه‌های لازم برای استفاده بهینه از آن را بیان خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *