شرکت های آسانسوری

معرفی شرکت ویتور

شرکت اسانسور ویتور

شرکت ویتور (wittur) یکی از تولیدکنندگان پیشتاز جهانی آسانسور و قطعات آن است که در سال 1968 شروع به کار کرد. اگر بخواهیم به صورت اجمالی معرفی شرکت ویتور را به شما ارائه دهیم باید بگوییم که؛ این شرکت با پشتوانه 4500 کارمند و 50 نمایندگی در سراسر جهان، یکی از بهترین سرویس دهندگان آسانسور در دنیا است.

ویتور در ابتدا کار خود را با تولید درب آسانسور آغاز کرد و فعالیت خود را با تولید و ارائه قطعات آسانسور کامل کرد و در نهایت محدوده فعالیت خود را در زمینه تولید پک کامل سیستم آسانسور گسترش داد.

در حال حاضر برند ویتور یکی از برندهای معروف آسانسور و پله برقی در دنیا است، که در ادامه به معرفی شرکت ویتور به صورت کامل تر خواهیم پرداخت.

تاریخچه شرکت ویتور (WITTUR)

هورشت ویتور در سال 1968 میلادی و در سن 26 سالگی شرکت قطعات آسانسور ویتور (WITTUR) را در ویدنتس هاوزن تاسیس کرد. ویتور در ابتدا تنها به ساخت درب کابین و فروش قطعات مشغول بود. اما توسعه و پیشرفت بین المللی این شرکت آسانسور بسیار سریع بود به طوری که تقریبا پس از ده سال، سایت تولید شرکت ایتالیایی سلکوم (شرکت ویتور امروزی) در کلرونو ایتالیا بنیان گذاری شد و سپس سایت سلکوم آراگون (شرکت قطعات آسانسور ویتور امروزی) در سال 1980 میلادی در زاراگوزای اسپانیا تاسیس شد. در پی آن شرکت های بازرگانی وابسته در سایر کشورها مانند فرانسه، هلند، هنگ کنگ و استرالیا نیز تاسیس شدند.

[irp posts=”2937″ name=”موتور آسانسور چیست معرفی انواع موتور اسانسور”]

اولین شرکت آسیایی ویتور در سال 1995 میلادی در سوژو چین بنیان گذاری شد. این سایت هر ساله پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است به طوری که در سال 2013 میلادی بیش از 650 هزار درب آسانسور در این سایت تولید و به بازار عرضه شد.

در سال 2000 میلادی ویتور با خرید سهام سویمنت (ویتور امروزی) در آرژانتین و بنیان گذاری شرکت ویتور در برزیل جایگاه خود را در قاره امریکای جنونی نیز تثبیت کرد. آخرین سایت تولید این شرکت در سال 2009 میلادی در اسلواکی و در سال 2010 میلادی چننانی هند بود. در سال 2015 میلادی ویتور اعلام کرد که با سماتیک ادغام خواهد شد و یک سال بعد با معرفی مدیر عامل جدید به نام پاتریک ولهاوزر پایان موفقیت آمیز این ادغام را اعلام کرد.

همان طور که در ابتدا گفتیم شرکت ویتور کسب و کار خود را ابتدا با ساخت درب کابین آسانسور آغاز کرد اما امروزه به یک شرکت موفق در زمینه تولید پک کامل آسانسور و تولید قطعاتی مانند: موتور آسانسور، درب آسانسور (کابین و طبقات)، تجهیزات متعلق به چاه آسانسور، سیستم ایمنی آسانسور مانند گاورنر، کابین و کارسلینگ و پک کامل سیستم آسانسور تبدیل شده است.

تحقیق و توسعه ویتور

مراکز رقابتی تحقیق و توسعه نسبت به قطعات در کشورهای مختلف پراکنده است:

 • درب ها: ایتالیا و چین
 • درایو: درسدن آلمان
 • تجهیزات ایمنی و تجهیزات چاه: شایبز اتریش
 • کابین و کارسلینگ: استانبول
 • پک سیستم کامل آسانسور: اسپانیا

همچنین ویتور واحدهای تحقیق و توسعه را با اندازه های مختلف در تک تک سایت های خود دارد که شامل کوچک ترین واحد برای ابزارهای تست درب در هند تا برج های تست در اسپانیا و اتریش است.

[irp posts=”2903″ name=”آسانسور بدون موتورخانه (اتاق ماشین) یا mlr”]

قطعات برند ویتور

قطعات آسانسور برند wittur عبارتند از:

 • درب آسانسور
 • موتور آسانسور
 • تجهیزات ایمنی
 • کابین و کارسلینگ
 • تجهیزات چاه
 • پک کامل سیستم آسانسور

لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که کلیه قطعات این برند در کشور ما موجود است و یکی از مزیت های عمده برند ویتور نسبت به سایر برندهای معروف آسانسور نیز همین مورد است. شرکت آسانسور پادرا یکی از شرکت های دارای نمایندگی برند ویتور ایتالیا در ایران است که آماده ارائه خدمات با کیفیت به هموطنان خود در جای جای کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های درج شده در قسمت پایانی همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

موتور آسانسور گیرلس

شرکت ویتور موتورهای معمولی گیرلس با بالاترین کیفیت را برای آسانسورها تولید می کنند. موتورهای گیرلس ویتور با بالاترین استانداردها و دارای روش های هوشمند در سیستم های بدون موتورخانه در بازار امروزی فروش بسیار زیادی دارد. موتور گیرلس در مقایسه با موتورهای گیربکس دار سنتی مزیت هایی بسیاری مانند کاهش سر و صدا و لرزش و همچنین افزایش تحمل بار سیستم های حرکتی را دارد. موتور گیرلس دوستدار محیط زیست، مصرف انرژی بسیار کمتر و همچنین بدون نیاز به روغنکاری کار می کند.

[irp posts=”3719″ name=”تفاوت و مقایسه موتور گیربکس آسانسور با موتور گیرلس اسانسور”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *