مقالات

مواردی درباره طراحی کابین آسانسور

آسانسور

طراحی فضای داخلی آسانسور بسیار مهم است. هنگامی که مشتریان، ساکنان و سایر افراد وارد یک ساختمان می‌شوند، حتی به طور ناخودآگاه جزئیات مربوط به آن ساختمان مانند کابین آسانسور را ارزیابی می‌کنند. طراحی مناسب فضای داخلی کابین فرصتی را فراهم می‌کند که این فضای طراحی شده با کیفیت بالا تاثیر بسیار عمیقی بر کاربران آسانسور بگذارد.

آگاهی از این که طراحی فضای داخلی آسانسور تا چه میزان می‌تواند بر استفاده کنندگان از آسانسور تأثیر بگذارد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. اگر شما در نظر دارید تنها با همان شرکت طراحی که همیشه با آن کار می‌کنید برای انجام طراحی فضای داخلی آسانسور ساختمان خود کار کنید و یا از شرکت‌های بهتری که در دسترس شما هستند بهره ببرید، این می‌تواند در هزینه‌ها تاثیرگذار باشد.

انتخاب شرکت درست جهت طراحی فضای داخلی کابین می‌تواند به معنای تفاوت بین انجام این کار با بودجه پیش بینی شده یا انجام هزینه بیشتر در این مورد، انجام کار بر اساس برنامه زمان‌بندی انجام شده یا ایجاد تاخیر فراوان در اتمام کار، دستیابی به زیبایی و جذابیت مورد نظر و یا ایجاد ناامیدی در پایان کار باشد. چگونه می‌توان تشخیص داد که یک شرکت قابل اعتماد است و می‌تواند بهترین کار ارزشمند را در مورد طراحی فضای داخلی کابین انجام دهد؟ برای این که مطمئن شوید که در این مورد با فردی کار می‌کنید که می‌تواند به نیازهای منحصر به فرد شما پاسخ بدهد، با شرکت آسانسور پادرا تماس بگیرید تا مشاوران باتجربه شما را راهنمایی کنند و می‌توانید  تعمیر و نگهداری آسانسور خود را به ما بسپارید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

فرایند انجام طراحی فضای داخلی آسانسور به چه میزان دشوار و یا خسته کننده است؟  

آیا برآورد می‌شود که طراحی فضای داخلی آسانسور چند روز طول بکشد و یا صرف چند دقیقه وقت برای انجام این کار کافی است؟ در مورد بعضی از شرکت‌ها این مسئله ضروری است که قبل از این که آنها بتوانند یک برآورد دقیق در این مورد ارائه نمایند باید به مکان شرکت مراجعه شود تا یک ملاقات حضوری برای ارائه اطلاعات لازم در این مورد برگزار گردد. بعضی از شرکت‌ها می‌توانند این برآورد را در کمتر از 15 دقیقه انجام دهند. راز این شرکت‌ها برای انجام این برآورد، استفاده از تجربه و سیستم‌های تلفیقی و همچنین دارا بودن قیمت‌های از پیش تعیین شده است.

دارا بودن ویژگی‌های مربوطه، آگاهی از هزینه‌های طراحی‌های سفارش شده قبلی، و حتی استفاده از بعضی از سیستم‌های ترکیبی برای انجام برآوردهای لازم در زمینه طراحی فضای داخلی آسانسور بسیار مهم است. اگرچه تولیدکنندگان متخصص، تلاش می‌کنند که تا سرحد امکان با هر گونه مواردی که باعث افزایش قیمت انجام این کار می‌شود، برخورد کنند، گاهی اوقات وجود دیوارهای ناهموار و گوشه‌های غیر مربعی دیوارها در فضای آسانسور، باعث مشکل شدن انجام کار و افزایش هزینه‌های مربوطه می‌گردد. این کارشناسان قادر به پیش بینی مشکلات و ارائه  راه حل‌های مناسبی در محدوده سیستم خود برای انجام مناسب این کار هستند. به عنوان مثال، دیوارهای آسانسورها تقریباً همیشه غیر مربعی هستند، بنابراین سازنده ساختمان باید پانل‌هایی با هم پوشانی (سطح مشترک) حداقل 5/1 اینچ داشته باشد تا تعمیرکار بتواند سیستم آسانسور را به درستی نصب نماید.

نه تنها این روش پیشگیرانه می‌تواند به شما کمک کند تا هرگونه بی نظمی در اتاقک را تصحیح کنید، بلکه این کار فرایند انجام طراحی فضای داخلی آسانسور را ساده‌تر می‌کند، زیرا قطعات مورد نیاز برای انجام این کار، از قبل تهیه شده و موجود هستند. بعضی از طراحان و انجام دهندگان این کار، یک لیست قیمت ساده را بر اساس ظرفیت وزن کاربران آسانسور ارائه می‌دهند و از این نمودار برای ایجاد سریع برآورد قیمت مورد نیاز استفاده می‌کنند. این افراد معتقد هستند با گذشت زمان قیمت‌ها به سرعت تغییر می‌کنند، بنابراین، نیازی به برآورد مجدد قیمت‌ها و یا تنظیم قیمت‌ها به صورت ثابت نیست.

آیا مدل‌ها و طراحی‌های داخلی در همه کابین‌های آسانسورها به طور یکسان قابل اجرا هستند؟

طراحی‌های فضای داخلی آسانسورها همیشه بر اساس سفارش ارائه شده توسط مشتری انجام می‌شوند. گاهی اوقات این موارد مشترک هستند، زیرا شما هزینه‌ای را به یک شرکت معماری داخلی می‌پردازید تا فضای داخلی آسانسور را برای شما ایجاد نماید، شما نیز آن را نصب می‌کنید، این فضا بسیار بزرگ و گاهی اوقات ناخوشایند است، اما در اکثر موارد، در طراحی‌های سفارشی انجام این کار مورد نیاز نیست. یک سیستم پانل ترکیبی که به خوبی طراحی شده است، نیازهای مربوط به کارکرد و تأمین زیبایی فضای داخلی آسانسور را در اکثریت وسیعی از اتاقک‌های آسانسورها به خوبی برآورده می‌کند، و حتی اگر یک عنصر طراحی سفارشی مورد نیاز باشد، این کار را اغلب می‌توان با اصلاح یک طراحی ترکیبی اجرا نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *