مقالات

نکاتی درباره کابین آسانسور

آسانسور

مطمئناً طراحی مدل‌های کابین آسانسور بر اساس استفاده کاربر نهایی، موجب صرفه جویی در زمان و عدم تراکم امور نامطلوب در مسیر انجام کار می‌شود. زیرا به عنوان مثال، تنها استفاده از یک قطعه چوب، چسب و روکش، که همه آنها به صورت انفرادی از نظر خطر آتش سوزی دارای درجه بندی هستند، ضرورتا به این معنی نیست که پانل ساخته شده نهایی کابین آسانسور، آماده نصب است.

آیا تمام مدل‌ها در پیکربندی کاربر نهایی خود، مورد آزمایش قرار گرفته و تأیید می‌شوند؟

پانل، به عنوان یک مجموعه مونتاژ شده باید آزمایش شود تا این اطمینان حاصل شود که مطابق با شرایط استاندارد از نظر ایمنی در برابر خطرات آتش سوزی و نیازمندی‌های مرتبط با قوانین آسانسور است. علاوه بر این، اگر صاحب ملک مایل به کسب گواهینامه استاندارد LEED در این مورد باشد، این الزامات نیز باید در نظر گرفته شوند.

این آزمون، یک آزمایش در مورد پیکربندی مربوط به استفاده نهایی است و یک فرایند استاندارد آسانسور برای همه تولید کنندگان پانل نخواهد بود. بنابراین، این سؤال را از تولید کننده کابین آسانسور خود بپرسید تا مطمئن شوید که این آزمایشات را به درستی انجام می‌دهد.

نصب یک پانل آسانسور چقدر طول خواهد کشید؟

شما باید با دقت بدانید که نصب پانل و طراحی داخلی آسانسور ساختمان شما چقدر به طور خواهد انجامید، و بنابراین، آسانسور ساختمان چه مدت باید بدون استفاده باشد. اما آنچه که مهم‌تر از همه است، این موضوع است که آیا روشی وجود دارد که زمان نصب پانل ساخته شده و بنابراین قطع زمان فعالیت آسانسور کاهش یابد؟

هنگامی که مالکین، مدیران ساختمان، تکنسین‌هایی را برای انجام امور مربوط به آسانسور استخدام می‌کنند، هزینه‌های بالایی را متحمل می‌شوند، زیرا این یک کار مهم و بسیار فنی است. در طول انجام یک پروژه معمولی در ارتباط با آسانسور، استفاده از افراد متخصص برای انجام کار، دارای هزینه بسیار بالایی است. اگر چه، هنگامی که می‌خواهید یک ترکیب ساده را در فضای داخلی آسانسور ساختمان خود نصب کنید، این هزینه می‌تواند به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. زیرا به جای انجام کار به مدت سه یا چهار روز، این کار را می‌توان تنها در مدت یک روز انجام داد.

آیا مدل‌های استاندارد پوشش داخلی کابین آسانسور نیازهای پروژه‌های شما را تأمین می‌کنند؟

در هنگام طراحی و ساخت فضای داخلی یک آسانسور، زمینه انجام این کار بسیار محدود می‌شود، اما این کار همیشه با بودجه یا مدت زمان مورد نظر شما سازگار نخواهد بود. خوشبختانه، طرح‌های جایگزین متعددی با قیمت‌های متفاوت، در انواع مختلف سبک، مواد و محصول نهایی وجود دارد که می‌تواند نظر شما را تامین نماید. بنابراین، از شرکت طراح فضای داخلی آسانسور بخواهید که کاتالوگ‌های مختلفی را که در این زمینه طراحی و تهیه شده است به شما نشان دهد. احتمالا، یک کاتالوگ وسیع، زیبایی لازمی را که نیاز دارید، به شما نشان می‌دهد، ضمناً از آنها سوال کنید که آیا می‌توانند مدل‌های کاتالوگ خود را سفارشی نمایند، به طوری که نیازهای پروژه خاص مورد نظر شما را تأمین نماید و این که آنها چگونه می‌توانند برنامه ریزی لازم را انجام دهند تا طرح‌های لازم را بر اساس بودجه شما تنظیم و اجرا نمایند.

برخی از تولید کنندگان اصلاحات لازم را در طرح‌های مربوطه برای تأمین نظر مشتریان انجام می‌دهند، تعداد دیگری از تولید کنندگان، قابلیت‌های طراحی را در محل اجرای کار ارائه می‌نمایند. این خدمات تکمیلی به شما کمک می‌کند تا در حالی که نیازهای مرتبط با قوانین مربوطه را تأمین می‌نمایید، اهداف مورد نظر خود را در طراحی فضای داخلی آسانسور ساختمان برآورده کنید. یک تیم طراحی قوی می‌تواند نقشه لازم را با استفاده از نرم افزار CAD، مشخصات دقیق و حتی نمودارها و جداول نمونه منطبق با طراحی مورد نظر شما تهیه کند و به شما ارائه نماید.

این ابزار واقعاً می‌توانند به شرکت‌ها و مشتریان آنها کمک کنند تا چشم انداز داخلی فضای داخلی آسانسور ساختمان خود را به شکل زیبا و دلخواه خود تزئین نمایند. همانند سایر موارد مهم در ارتباط با طراحی فضاهای دیگر ساختمان، شرکت‌های طراحی و مشتریان آنها می‌توانند با کمک یک دیگر تنظیمات و اصلاحات لازم را جهت دستیابی به یک طراحی مورد نظر و زیبا اعمال نمایند. انجام این کار باعث صرفه جویی در وقت شرکت انجام دهنده کار و مشتری در طول انجام پروژه واقعی و تضمین این موضوع می‌گردد که کلیه جزئیات با دقت انجام شده و پیشرفت لازم در جهت انجام پروژه مذکور نیز صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *