دانستنی های آسانسور

آسانسور بیمارستانی چیست؟ یا آسانسور برانکارد بر

آسانسور برانکارد بر

روز به روز، صدها بیمار، پزشکان، پرستاران، کارکنان و بازدیدکنندگان از طبقات اضطراری و جراحی گرفته تا مراقبت از تختخواب بین طبقات حرکت می کنند. در این محیط ها، چند ثانیه می تواند همه چیز را تغییر دهد و حیات دوباره را به بیماران هدیه دهد. آسانسورهای تخت بر شرکت اوج گستران پادرا حداکثر ایمنی و قابلیت اطمینان را با بالاترین توان و عملکردهای بهینه ارائه می دهند.

آسانسورهای بیمارستانی راه حلی ایده آل برای جابجایی ایمن بیماران، تخت های بیمار، تجهیزات پزشکی و کلیه کادر مهم پزشکی است. آسانسورهای بیمارستانی ساخت شرکت فنی و مهندسی اوج گستران پادرا IEC که به عنوان “بالابرهای تختخواب” یا “بالابرهای کشسان” نیز شناخته می شوند، به گونه ای طراحی شده اند که برای هر نوع مرکز بهداشتی و درمانی، خانه سالمندان، کلینیک و بیمارستان ها در هر اندازه وابعادی ایده آل هستند.

اهمیت آسانسور بیمارستانی

آسانسور از نظر فنی یک دستگاه بلند کننده پیچیده است که باید حداکثر اطمینان و ایمنی کار را تضمین کند. در بیمارستان ها و کلینیک ها، به این پارامترها توجه ویژه ای می شود، زیرا هرگونه شکست می تواند منجر به عواقب جدی شود. به همین دلیل است که تجهیزات بالابر برای بیمارستان ها باید حفاظت بیشتری داشته باشند و حتی بدون وجود برق، بدون وقفه کار کنند. بنابراین، آسانسورهای بیمارستانی مدرن ضروری است که مجهز به باتری هایی باشند که امکان استفاده ی بدون وقفه، حتی در صورت قطعی برق را فراهم کند.

[irp posts=”3100″ name=”آسانسور ویلچربر چیست؟”]

مهم ترین پارمترهای طراحی آسانسورهای بیمارستانی

 • ظرفیت آسانسور بیمارستانی
 • روشنایی آسانسور بیمارستانی
 • لرزش آسانسور بیمارستانی
 • افزایش الزامات بهداشتی آسانسور بیمارستانی
 • آسایش افراد دارای معلولیت
 • دقت توقف بالا در آسانسور بیمارستانی
 • سرعت آسانسور بیمارستانی
 • محاسبه ی ترافیک در آسانسور بیمارستانی
 • شبیه سازی
 • کفپوش آسانسور بیمارستانی

ظرفیت آسانسور بیمارستانی

مساحت بالابر بیمارستان باید به گونه ای طراحی شود که فضای کافی برای برانکار و کادر پزشکی داشته باشد، و ضمن اینکه بسیار مطلوب است که فضای اضافی برای اقدامات اضطراری و حمل تجهیزات لازم در نظر گرفته شود و ضمن اینکه باید ساعات اوج مصرف را هم در نظر گرفت.

[irp posts=”4129″ name=”ظرفیت آسانسور چقدر است؟ و نحوه محاسبه”]

روشنایی آسانسور بیمارستانی

تقریباً همه آسانسورهای بیمارستانی مدرن مجهز به چراغ های LED هستند که حداقل انرژی را با حداکثر خروجی نور مصرف می کنند. در برخی موارد، کمک های پزشکی باید در داخل آسانسور انجام شود، بنابراین شرایط روشنایی بسیار سخت است.

ارتعاش آسانسور بیمارستانی

برای جابجایی بیماران با وضعیت بحرانی، لازم است سطح ارتعاش را که نه تنها بر وضعیت بیمار، بلکه بر کار تجهیزات کمکی نیز تأثیر می گذارد، به حداقل برسانید.

[irp posts=”3739″ name=”عوامل لرزش آسانسور و روش های رفع آن”]

افزایش الزامات بهداشتی آسانسور بیمارستانی

سطوح بالابر آسانسور بیمارستان باید از مواد دارای گواهی بهداشت و سلامت ساخته شده باشد که قابلیت ضد عفونی داشته باشند.

آسایش افراد دارای معلولیت

آسانسورهای بیمارستان مجهز به نشانگرهای نوری و صوتی مازاد هستند که امکان سوار شدن راحت را نه تنها برای بیماران معلول، بلکه برای بیمارانی با اختلال بینایی و شنوایی نیز فراهم می کند. یک نکته ی اساسی، نرده ای در اطراف محیط آسانسور است.

[irp posts=”3500″ name=”توقف آسانسور بین طبقات”]

دقت توقف بالا در آسانسور بیمارستانی

از آنجایی که آسانسورهای بیمارستانی بیشتر برای حمل بیماران روی صندلی چرخدار یا ویلچر استفاده می شوند، حتی تفاوت کوچکی بین سطوح آسانسور و کف مشکلات بیشتری را برای ورود و خروج بیمار ایجاد می کند.

سرعت آسانسور بیمارستانی

سرعت آسانسور به طور کلی با تعداد طبقه ساختمان تعیین می شود. یک راهنمای کلی این است که سفر بین طبقه بالا و پایین نباید بیش از 30 ثانیه طول بکشد. با اعمال این قاعده اساسی و در نظر گرفتن عواملی مانند هدف، ویژگی ها و خط مشی خدمات ، سرعت مطلوب ساختمان را تعیین کنید.

محاسبه ی ترافیک در آسانسور بیمارستانی

هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد کابین آسانسور، ظرفیت سرنشینان و طبقات  ، مطالعه داده های عددی برای محاسبه ترافیک مورد نیاز است. آسانسورها باید طوری طراحی شوند، تا در زمان ترافیک بالا به عبارتی؛ افزایش تردد بهترین عملکرد را بدون هیچ گونه تعللی داشته باشد.

[irp posts=”4088″ name=”ترافیک آسانسور”]

شبیه سازی

می توان تقاضای تردد ساختمان را با رایانه شبیه سازی کرد تا در مورد وضعیت خدمات مانند متوسط ​​زمان انتظار و احتمال انتظار طولانی مدت اطلاعات بیشتری کسب کند. ادغام شبیه سازی نتیجه با محاسبه ترافیک برای برنامه ریزی دقیق تر. خروجی شبیه سازی شامل ساعات اوج و شرایط سرویس معمول است.

کفپوش آسانسور بیمارستانی

نکته ی دیگری که در مورد طراحی آسانسورهای بیمارستانی باید درنظر بگیرید، کفپوش مقاوم در برابر لغزش و روشنایی زیاد با نورپردازی یا روشنایی محیطی به جای نورپردازی مستقیم است. مسئله ی نورپردازی به هنگام حمل و نقل بیماران حائز اهمیت است.

دوام و قابلیت اطمینان عوامل کلیدی هنگام تعیین آسانسور برای محیط های مراقبت های بهداشتی هستند.

[irp posts=”3186″ name=”کفپوش آسانسور چیست؟ و معرفی انواع کف پوش”]

“باید به انتخاب ظرفیت آسانسور ، اندازه باز شدن درها و سرعت توجه شود و اطمینان حاصل شود که کارکنان ، بیماران و بازدیدکنندگان همه از دسترسی مناسب برخوردار هستند. این بدان معناست که  انتخاب معماران و مشاوران در اولین مرحله از فرایند طراحی ساختمان ضروری است که شرکت اوج گستران پادرا بهترین تکنسین و طراحان را به این منظور گرد هم آورده است.

تعمیر و نگهداری مطابق با الزامات عملیاتی بیمارستان برای حفظ عملکرد آسانسورها تا حد امکان و به حداقل رساندن اختلال بسیار مهم است.

ابعاد آسانسور بیمارستانی

آسانسورهای بیمارستانی باید دارای حداقل ابعاد داخلی 1600 میلی متر عرض و 1400 میلی متر عمق باشند و نرده ها باید در دو طرف و دیوارهای عقب قرار گیرند. بالابرهای واگن برقی و برانكارد باید حداقل اندازه 1400 میلیمتر × 2400 میلیمتر داشته باشند تا واگنهای تا 800 میلیمتر × 2375 میلیمتر را در خود جای دهند. این آسانسور باید دارای بار مجاز 2500 کیلوگرم باشد.

[irp posts=”1312″ name=”ابعاد آسانسور”]

مزایا خرید از شرکت آسانسور اوج گستران پادرا

 • حداقل زمان تحویل ؛
 • قیمت های رقابتی ؛
 • طیف گسترده ای از راه حل های فنی (ظرفیت حمل ، درب ورودی ، طراحی ورودی یک طرفه یا دو طرفه و غیره) ؛
 • نصب و نگهداری ساده ؛
 • خدمات گارانتی و پس از گارانتی؛

شرکت فنی و مهندسی اوج گستران پادرا طیف گسترده ای از ظرفیت بار و اندازه کابین را متناسب با نیازهای مختلف بیمارستان مجهز مدرن ارائه می دهد. برای آسانسورهای بیمارستانی ما این اطمینان را به شما میدهیم که  از سنسورهای پیشرفته درب برای حرکت ایمن درها و شتاب صاف به کار می بریم  و درایوهای فرکانس متغیر را  کاملا تحت کنترل است. در واقع طراحی آسانسورهای بیمارستانی اوج گستران پادرا به گونه ای است که نهایت ایمنی و راحتی را برای بیماران و کادر پزشکی به همراه داشته باشد.

[irp posts=”4825″ name=”تعمیر و نگهداری آسانسور”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *