دانستنی های آسانسور

نصب آسانسورهای کارگاهی در ساختمان‌های در حال ساخت

نصب آسانسور

در زمان ساخت ساختمان‌های مرتفع، استفاده از آسانسور کارگاهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این نوع از آسانسور برای استفاده کارگران و حمل و جابجایی مصالح ساختمانی استفاده و باعث سرعت بخشیدن به کارها می‌شود. این آسانسورها امنیت بیشتری را در زمان ساخت و ساز برای محیط کار فراهم می‌کنند. در هر شرایط آب و هوایی می‌توان از آنها استفاده کرد و مصالح و افراد را به طبقات مختلف ساختمان رساند.

صنعت ساختمان روز به روز توسعه پیدا می‌کند و ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد رو به گسترش هستند . در این ساختمان‌ها استفاده از بالابرهای معمول تقریبا غیر ممکن است و برای انتقال مواد ساختمانی و مصالح مورد نیاز کارگران به وسیله دیگری نیاز خواهد بود. آسانسور های کارگاهی نیازهای یک سازه را تامین کرده و در انجام بهتر و سریع‌تر کارها نقش مهمی دارد. ساخت ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد، تنها با استفاده از آسانسور های کارگاهی ممکن خواهد بود.

مزایای استفاده از آسانسور های کارگاهی

انتقال به موقع مواد اولیه ساختمان در زمان‌بندی ساخت تاثیر زیادی دارد. این نوع از آسانسورها به امکانات ساختمان متکی نیستند و برای حرکت و جابجایی، به تجهیزات ساختمان وابستگی ندارد و با استفاده از نیروی محرکه مستقل حرکت می‌کنند. نیروی محرکه این نوع از آسانسور برق و یا سوخت است. این نوع از آسانسورها با امنیت بالایی افراد را به طبقات مختلف ساختمان می‌رسانند و باعث کاهش هزینه‌ها می‌شوند. این آسانسورها دارای سابقه در صنعت ساخت و ساز هستند و با پیشرفت تکنولوژی، توانایی‌ها و امنیت این تجهیزات افزایش پیدا کرده که باعث محبوبیت بیشتر آنها در بین سازندگان شده است.

یکی از مزایای استفاده از آسانسور های کارگاهی در ساختمان‌های در حال ساخت، بالا بردن امنیت است. این آسانسورها دارای کابین هستند و این کابین از افراد و مصالح محافظت می‌کند و از خطرات در حین انجام کار می‌کاهد. حمل مصالح با استفاده از بالابرهای معمولی خطرناک بوده و احتمال سقوط در هنگام بالا و پایین بردن مصالح در بالابرها زیاد است، اما در صورت استفاده از آسانسور های کارگاهی و به خاطر داشتن کابین، از حوادث به میزان قابل توجهی کاسته خواهد شد و می‌توان گفت در صورت رعایت استانداردها، حادثه‌ای رخ نخواهد داد.

زمانی که در کارگاه ساختمانی برای حمل افراد و یا مصالح از این نوع از آسانسور استفاده شود، انتقال مصالح با سرعت بیشتری انجام می‌شود و بار زدن و خالی کردن بار از این آسانسورها به زمان کمتری نیاز دارد. این راحتی استفاده باعث بالا رفتن سرعت کار شده و در نتیجه کلی تاثیر خواهد گذاشت و در پایان کار، باعث کم شدن هزینه‌های ساخت خواهد شد. از طرف دیگر سرعت بیشتر ساخت، باعث پایان پروژه ساخت در زمانی سریع‌تر از موعد مقرر می‌شود و پایان زودترعملیات ساختمانی باعث بهره‌برداری زودتر از ساختمان خواهد شد.

آسانسورهای کارگاهی برای ساختمان‌های بزرگ مزایای بیشتری دارد. این ساختمان‌ها تعداد کارگر بیشتری دارند و برای انتقال آنها به محل کار، در حالت عادی و زمانی که مجبور باشند با استفاده از پله‌ها به محل کار خود بروند، به زمان زیادی نیاز خواهد بود. اتلاف زمان شروع به کار در نتیجه نهایی تاثیر زیادی خواهد داشت و اگر در کارگاه ساختمانی از آسانسورهای کارگاهی استفاده شود، کارگران زودتر کار خود را شروع خواهند کرد و باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ها خواهد شد.

شرایط جوی بر کار بالابرها تاثیر زیادی دارند و در آب و هوای نامساعد در برخی از شرایط، ساخت و ساز متوقف می‌شود. محدودیت‌هایی در زمان استفاده از بالابرها وجود دارد، اما اگر در محل ساخت و ساز از آسانسور استفاده شود، در هر شرایط آب و هوایی می‌توان به کار ادامه داد و شرایط جوی، تاثیری بر روند کار نخواهد داشت. آسانسور های کارگاهی مزایای زیادی را برای پروژه‌های در حال ساخت خواهد داشت و این مزایا، باعث استفاده روز افزون از آنها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *