دانستنی های آسانسور

آسانسور 3vf) vvvf) یا آسانسور تک سرعته چیست؟

3vf چیست؟ vvvf

آسانسور تک سرعته (VVVF) از فناوری اینورتر فرکانس استفاده می کند که ولتاژ و فرکانس ورودی را در طول سفر تنظیم می کند و جریان بسیار کمتری را در طول شتاب و کاهش سرعت ایجاد می کند. درایو VVVF جریان شروع کم (تقریباً 1.8 برابر جریان نامی) ، ضریب توان بالا (یعنی بهره وری بهتر در منبع تغذیه) با کیفیت حرکت مناسب و سطح کف  ارائه می دهد.

این پارامترها می تواند جریانهای استارت موتور را تا 50 تا 80 درصد در مقایسه با موتورهای معمولی کاهش دهد. علاوه بر این ، سایش و پارگی تجهیزات نیز می تواند در هنگام راه اندازی/توقف موتور با استفاده از درایو موتور VVVF کمتر شود.

پانل های ارائه شده به طور کامل بر روی مجموعه ای از روش های آزمایش دقیق در زمینه پایان ، کیفیت ، قابلیت اطمینان و غیره نظارت می شود. به طور گسترده ای برای هر درایو  (VVVF)  که در اتوماسیون صنعتی استفاده می شود قابل اجرا است. مطابق با استاندارد بازار از پیش تعریف شده ، ما این پانل ها را در مشخصات فنی مختلف با قیمت مناسب در بازار عرضه میکنیم.

ویژگی آسانسور تک سرعته یا 3vf

 • ساخت ساده و محکم با کنتاکتورهای تله مکانیکی؛
 • PCB منفرد که نگهداری آسان و هزینه مقرون به صرفه ای دارد؛
 • صفحه نمایش آند معمولی 7 قسمتی روی برد؛
 • نمایشگر LCD برای نشان دادن خطاهای شفت ، دروازه ماشین – دروازه فرود – موقعیت سوئیچ های محدود – موقعیت فعلی و مقصد خودرو ، همه تماس های معلق و غیره؛
 • تنظیم تک سیم یعنی تنها یک سیم خاموش از دکمه در اسانسور؛
 • شمارنده توقف آسانسور پس از زمان از پیش تعیین شده ، به عنوان مثال یک روز ، یک هفته ، یک ماه یا دو ماه و غیره؛
 • برای تکمیل مونتاژ ، کنترل کننده فقط به چند تابلو نیاز دارد ، زیرا تمام قطعات الکترونیکی فقط در یک PCB است؛
 • از آنجا که تمام قطعات الکترونیکی فقط در یک PCB گنجانده شده است ، تعمیر و نگهداری کاهش پیدا میکند ، تماس ها به حداقل می رسد و عیب یابی آسانسور به راحتی قابل تشخیص میشود. فقط تعویض PCB همه مشکلات را برطرف می کند؛
 • برای تکمیل مونتاژ ، دستگاه کنترلگر فقط به چند تابلو نیاز دارد ، چون تمام قطعات الکترونیکی فقط در یک PCB است؛
 • رله های درب DOB ، Auto Fan ، Auto / Manual نیز درآنبورد قابل مشاهده است؛
 • از آنجا که همه خروجی ها بر روی PCB یکسان هستند ، نیازی به اتصال بین PCB ها نیست؛
 • از آنجا که همه اجزا از فناوری SMD هستند ، عمر قطعات به دلیل کاهش اکسیداسیون تماس و اتصالات افزایش می یابد؛
 • همه سوئیچ های محدود طبق قوانین Bombay Lift Rules NC هستند؛
 • تنظیم رمز 16 رقمی الفبایی در پیشخوان بالا؛
 • کنتاکتور R-cam جداگانه برای قفل های نوع OTIS.

[irp posts=”4182″ name=”تبدیل آسانسور دو سرعته ac2 به تک سرعته 3vf”]

درایو 3vf چیست؟

درایو فرکانس متغیر کنترل سرعت توسط درایو سرعت متغیر است و ولتاژ بهترین سیستم برای کنترل موتورهای ناهمزمان است.

اینورترهای فرکانسی دستگاه های الکترونیکی هستند که به شما اجازه می دهند سرعت موتور AC را کنترل کنید. اگر موتورهای الکتریکی AC مستقیماً از یک سیستم تغذیه ولتاژ AC کار می کنند ، آنها فقط می توانند از سرعت ثابت بر اساس تعداد قطب ها و فرکانس منبع تغذیه سیستم منبع تغذیه در محل استفاده کنند.

با این حال ، درایورهای فرکانس زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که یک برنامه به ولتاژ AC قابل تنظیم (یعنی سرعت قابل کنترل) نیاز دارد. این درایوهای فرکانس متغیر می توانند ولتاژ AC تولید کنند که در دامنه و فرکانس متغیر از ولتاژ AC ثابت است.

نقش درایو vvvf در فرکانس متغیر

یک مبدل فرکانس (اینورتر vvvf) در بالادست موتور متصل است تا ولتاژ AC تولید کند که می تواند مطابق با نیاز مشتری تنظیم شود. سپس سیستم منبع تغذیه دیگر فرکانس و سطح ولتاژ را که موتور با آن کار می کند تولید نمی کند. در عوض ، کنترل فرکانس این وظیفه را بر عهده می گیرد و فرکانس خروجی و ولتاژ خروجی را کنترل می کند.

[irp posts=”3778″ name=”درایو دو سرعته ac2 چیست”]

مزیت درایو vvvf

به راحتی می توانید سرعت موتور را از صفر به سرعت اسمی مورد نیاز خود تغییر دهید و به محدوده سرعت بسیار بیشتری دسترسی داشته باشید. گشتاور موتور بدون تغییر باقی می ماند. بنابراین نصب کنندگان می توانند در هر زمان فناوری رانندگی خود را با شرایط مورد نیاز خود تطبیق دهند. یک کنترل کننده اینورتر فرکانس همچنین به شما امکان می دهد مستقیما جهت چرخش را تغییر دهید. یک فرمان ساده vvvf برای تغییر دنباله فاز کافی است. سپس موتور AC پایین دست در جهت مخالف می چرخد.

چه نوع درایو vvvf موجود است؟

دو نوع مختلف اینورتر وجود دارد: کنترل جریان و کنترل ولتاژ که عملکرد آنها متفاوت است. در ذیل به این موضوع اشاره میشود.

درایوهای سرعت کنترل شده با جریان ، نسبت جریان به فرکانس را در سطح ثابت در هر زمان حفظ می کنند و برای استفاده در برنامه های کاربردی در محدوده مگاوات بالا مناسب هستند.

در مقابل محدوده مگاوات یا کیلووات پایین ، درایوهای سرعت کنترل شده با ولتاژ نشان دهنده جدیدترین فناوری است. آنها نسبت ولتاژ به فرکانس را در یک سطح ثابت در هر زمان حفظ می کنند.

مثال: اگر موتوری که برای ولتاژ 230 ولت و فرکانس 50 هرتز طراحی شده است با 25 هرتز کار کند ، ولتاژ نیز تا 115 ولت نصف می شود.

شرکت اوج گستران پادرا در حدود 15 سال است که در زمینه تولید و عرضه طیف وسیعی از بالابرهای مسافری، آسانسورهای مسافری، آسانسورهای هیدرولیک، آسانسورهای بیمارستانی، پله برقی، کابین آسانسور، لوازم آسانسور،  آسانسورهای تجاری، آسانسورهای اتومبیل، شناخته شده است.

محصولات شرکت ما به دلیل عمر مفید طولانی ، اثربخشی ، عملکرد بدون دردسر ، دوام ، قابلیت اطمینان و بسیاری دیگر در بین مشتریان بسیار شناخته شده است. محصولات ارائه شده  مطابق با استانداردهای صنعت موجود است ویکی از برندهای مطرح در بازار آسانسور است. این محصولات از نظر مکانیزم بی عیب و نقص هستند و با توجه به نیاز مشتری در ظرفیت های مختلف موجود می باشند.

درایو vvvf آسانسور ارائه شده بر روی پلت فرم از مواد با دوام مانند مس ، فولاد ضد زنگ ، چدن ، فلزات آلومینیوم برای دوام مطلوب ساخته شده است. این محصولات با انواع مختلف پله برقی سازگار هستند و با استفاده از طراحی گرافیکی سه بعدی برای عملکرد نهایی ساخته شده اند.

نتیجه گیری:

آسانسورهای تک سرعته به کمک درایو حرکت نرم تر و کنترل شده تری نسبت به آسانسورهای دو سرعته دارند، مصرف برق بهینه تری دارند، استهلاک کمتری دارند، و به خاطر همین مزیا توانسته اند سهم عمده بازار را به خود اختصاص دهند به طوری که 90% از مشتریان ما خواهان همین سیستم هستند.

این محصولات قابل تنظیم هستند و با گواهینامه استاندارد در دسترس شما مشتریان قرار میگیرند. خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات هنگام خرید ارائه خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *