خدمات آسانسور

انتخاب و خرید آسانسور

انتخاب و خرید آسانسور

مقدمه

آسانسورها در دهه های گذشته به دلیل افزایش جمعیت و اتکای نهایی به ساختمان های چند طبقه برای استفاده تجاری و مسکونی در جوامع شهری، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. آنها به سرعت در حال تبدیل شدن به یک لوازم جانبی ترجیحی در بسیاری از خانه ها با افراد مسن و دارای توانایی های متفاوت هستند. در خانه یا ساختمان های اداری و دیگر فضاهای تجاری، آسانسورها به افرادی که بالا رفتن از پله ها را دشوار می دانند، کمک بزرگی می کنند. همچنین از آنها برای حمل وسایل سنگین از طبقه ای به طبقه دیگر استفاده می شود. این دستگاه ها برای افراد دارای ناتوانی های حرکتی و همچنین افرادی که سبک زندگی بسیار شلوغی را پیش می برند، گزینه ای مطمئن و قابل اعتماد هستند. امروزه بسیاری از مردم از گزینه های مختلف آسانسور موجود در بازار آگاه نیستند. بنابراین، در حالی که در حال خرید آسانسور تجاری یا آسانسور مسکونی هستید، انتخاب یکی از آنها که دارای طراحی خوب و مطابق با مشخصات فنی استاندارد است، بسیار مهم است.

[irp posts=”3208″ name=”آسانسور خانگی یا مسکونی چیست؟ (هوم لیفت)”]

انتخاب آسانسور مناسب

نصب: نمایندگی های آسانسور قابل اعتماد، خدمات نصب رایگان را ارائه می دهند. بعضي اوقات، لازم است چند تغيير در خانه فعلي خود ايجاد كنيد. بنابراین پیش برنامه ریزی به شما در نصب آسان و کارآمد تجهیزات کمک می کند. اگر به راه حل های ساختمانی نوآورانه و مقرون به صرفه نیاز دارید، می توانید با متخصص قالب بندی و نصب و راه اندازی همکاری کنید.

 

تعمیر و نگهداری آسانسور

برای اطمینان از ایمنی و عملکرد بی وقفه آسانسور، تعمیر و نگهداری منظم و نظارت دقیق ضروری است. مطمئن شوید که نمایندگی شما قرارداد نگهداری در مورد خرید تجهیزات شما را ارائه می دهد.

نگهداری آسانسور خانگی مناسب در طول سال ها، آسان خواهد بود. وقتی در حال خرید آسانسور جدید برای خانه خود هستید، می توانید از تیم فروش خود بخواهید تا در یافتن آسانسور جدیدی که دارای قابلیت اطمینان بالایی است، به شما کمک کند. هنگام خرید، ممکن است بخواهید در مورد هرگونه ضمانت نامه یا برنامه خدماتی که همراه دستگاه شما وجود دارد، استعلام بگیرید. با انتخاب آسانسور خود، مطمئناً از خرید خود لذت خواهید برد.

[irp posts=”4825″ name=”تعمیر و نگهداری آسانسور”]

عملکرد آسانسور

همه می خواهند آسانسوری داشته باشند که سواری ایمن و راحت، راحتی، دوام، ثبات، سرعت و عملکرد بدون دردسر را ارائه دهد. یک نمایندگی معتبر می تواند در انتخاب آسانسوری که نیازهای شما را برآورده می کند و با بودجه شما در دسترس است، به شما کمک کند.

ایمنی آسانسور

ایمنی و قابلیت اطمینان برای هر آسانسور ضروری است. از این رو بررسی همه ویژگی های ایمنی ارائه شده برای آسانسور به انتخاب شما بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که در حال خرید آسانسوری هستید که مطابق با قوانین و مقررات مربوط به شهرداری باشد.

[irp posts=”3194″ name=”ایمنی در آسانسور”]

گارانتی آسانسور و خدمات پس از فروش

اطمینان حاصل کنید که شرکت دوره گارانتی کافی را برای برخی موارد احتمالی ارائه می دهد. آسانسورهای قوی و با کیفیت برتر، دارای یک گزینه ضمانت خوب هستند که البته به اعتماد بیشتر، می افزاید.

موتور آسانسور

محبوب ترین سیستم های درایو برای آسانسورهای خانگی، طبل سیم پیچ، هیدرولیک و لیست چرخ دنده ها هستند. یک آسانسور درام پیچ در پیچ مدرن به یک ماشین بسیار کوچک نیاز دارد، در صورتی که آسانسور زنجیره ای با وزنه اصلاً به اتاق ماشین نیاز نداشته باشد.

[irp posts=”2937″ name=”معرفی انواع موتور آسانسور”]

قیمت آسانسور

در نظر گرفتن قیمت ها نیز مهم است. آسانسورها از آسانسورهای لوکس گرفته تا قیمت اقتصادی تر وجود دارند. تجزیه و تحلیل کل هزینه آسانسور از خرید تا نصب و نگهداری مهم است.

[irp posts=”3904″ name=”آسانسور ارزان چیست و معرفی ارزان ترین اسانسور”]

انواع مدل آسانسور

مدل های مختلفی از تولیدکنندگان مختلف در بازار موجود است. مدلی را در نظر بگیرید که با طرح های ساختمان شما بیشتر سازگار است.

هنگام انتخاب آسانسور خانگی، سبک نیز یک نکته مهم است. آسانسورهای جدید دارای انواع مختلفی هستند، بنابراین شما باید مدلی را انتخاب کنید که با طرح طراحی داخلی خانه شما مطابقت داشته باشد. اگر خانه شما دارای نشانه های طراحی کلاسیک است، انتخاب آسانسور با سبک کلاسیک که دارای تزئینات مجلل است، انتخاب مناسبی خواهد بود. خانه های مدرن ممکن است وقتی با آسانسورهای ساده جفت می شوند، بهتر به نظر برسند.

[irp posts=”3709″ name=”معرفی 19 نوع اسانسور | انواع آسانسور”]

مکان آسانسور

آسانسور فضایی را در هر طبقه ای که سرویس می دهد اشغال می کند. با در نظر گرفتن فضا هنگام انتخاب آسانسور جدید خود، می توانید مطمئن شوید که آسانسور شما به طور یکپارچه در طراحی خانه شما ادغام شده است. اگر خانه کوچکتری دارید یا می خواهید در فضا صرفه جویی کنید، باید یک آسانسور جمع و جور پیدا کنید که برای استفاده مسکونی طراحی شده است.

سرعت آسانسور

منظور از سرعت آسانسور، سرعت اثر آسانسور در زمان تحویل مسافران به طبقه مورد نظر است. مطلوب است که حرکت از طبقه پایین به طبقه بالا نباید بیش از 30 ثانیه باشد. اگر تعداد طبقات ساختمان کم است و مسافر کوچک است، باید با آسانسورهای سرعت استاندارد – 1 متر در ثانیه- سفارش داده شود. با بیش از 9 طبقه یا افزایش تردد مسافران، توصیه می شود آسانسور را با سرعت 1.5 متر بر ثانیه رزرو کنید. برای خانه های 30 طبقه  می توانید با خیال راحت آسانسور تا سرعت 7 متر بر ثانیه خریداری کنید.

[irp posts=”3128″ name=”سرعت آسانسور چقدر است؟ و عوامل تاثیر گذار در آن”]

نور آسانسور

نورپردازی همیشه یک عامل کلیدی در یک خانه زیبا است. هنگام انتخاب آسانسور مناسب برای خانه و مکانی که باید در آن نصب شود، به یاد داشته باشید که نور طبیعی را که بر روی و اطراف آن سقوط می کند، در نظر بگیرید. اگر مدلی با دیوارهای شیشه ای انتخاب می کنید، نور طبیعی پنجره های اطراف می تواند با حرکت خورشید در آسمان بسیار خیره کننده به نظر برسد.

سبک، ایمنی و راحتی عناصر اصلی هستند که در آسانسور مسکونی یا تجاری مدولار، مهم به نظر می رسد. یک نمایندگی معتبر می تواند به شما در انتخاب آسانسور مناسب که برای نیازهای شما مناسب است کمک کند.

[irp posts=”4086″ name=”روشنایی کابین و چاه آسانسور”]

خرید آسانسور

  1. از سیستم های کنترل اختصاصی خودداری کنید. بسیاری از آسانسورهای جدید اختصاصی هستند یا اجزای اختصاصی زیادی دارند. در صورت نصب سیستم کنترل اختصاصی، احتمالاً تنها گزینه شما برای ارائه دهنده خدمات، پیمانکار نصب خواهد بود. با اجزای اختصاصی آسانسور، دریافت قیمت رقابتی تعمیر و نگهداری دشوار یا غیرممکن است. در برخی موارد 5 تا 10 سال پس از معرفی سیستم کنترل جدید؛ ابزارها و/یا قطعات شخص ثالث در اختیار سایر پیمانکاران آسانسور برای حفظ کنترل های اختصاصی وجود دارد. در این مرحله ممکن است بتوان قیمت های رقابتی تعمیر و نگهداری را دریافت کرد.
  2. از طرح های اختصاصی آسانسور اجتناب کنید. بسیاری از آسانسورهای جدید، خود اختصاصی هستند. بسیاری از آسانسور بدون موتور خانه (MRL) دارای اجزای اختصاصی زیادی هستند به طوری که کل آسانسور در اصل اختصاصی است. گاهی اوقات ممکن است یک رقیب تعمیر و نگهداری قطعات را خریداری کند، اما این اغلب با قیمتی بیش از 10 برابر هزینه ای است که یک جزء مشابه برای طراحی آسانسور معمولی دارد؛ علاوه بر این، موارد بیشتری وجود دارد که زودتر منسوخ شدند و قطعات جایگزین بازار معمولاً به دلیل تقاضای کم تولید نمی شوند. به تازگی، برخی از اجزای مهم MRL وجود دارد که قبل از اینکه آسانسور حتی یک ساله شود، منسوخ شده اند!
  3. قیمت تعمیر و نگهداری در بلند مدت را از قبل دریافت کنید. فروش آسانسورهای اختصاصی با قیمت کم به پیمانکار عمومی و سپس فروش قرارداد نگهداری بیش از حد تورم به مالک ساختمان، معمولا در صنعت آسانسور است. با تجهیزات اختصاصی، معمولاً یافتن پیمانکار تعمیر و نگهداری دیگری که بتواند آسانسور را به درستی نگهداری کند، برای مالک ساختمان مشکل یا غیرممکن است. صاحب ساختمان در این صورت چاره ای ندارد، مگر اینکه توافق نامه نگهداری و تعمیر با قیمت بالا را بپذیرد. برای جلوگیری از این اتفاق، قبل از خرید آسانسور، پیشنهاد نصب و پیشنهاد تعمیر و نگهداری را بررسی کرده و مقایسه کنید. این فرایند اغلب تصمیم بهتر و مناسب تری را برای هزینه چرخه عمر آسانسور ایجاد می کند.[irp posts=”4299″ name=”راهنمای خرید آسانسور”]
  4. به قابلیت های سرویس پیمانکار نصب، نگاه کنید. بعضی از پیمانکاران نصب و راه اندازی، خدمات اضطراری را ارائه نمی دهند و به برخی مناطق جغرافیایی، سرویس و خدمات ارائه نمی دهند. قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید آسانسور، با بعضی از مراجع تعمیر و نگهداری در همان شهری که در حال خرید هستید صحبت کنید. اگر آنها 5 تا 10 سال از خدمات تعمیر و نگهداری پیمانکار نصب استفاده می کردند، در مورد سرویس و خدمات و زمان پاسخگویی آنها سوال کنید. از طرف دیگر، از یک شرکت خدمات آسانسور محلی که به آن اعتماد دارید، مشاوره بگیرید تا به شما در درک هرگونه نگرانی احتمالی خدمات بلندمدت با هر تجهیزات خاص کمک کند. شرکت های خدمات آسانسور معمولاً تجربه استفاده از انواع تجهیزات را دارند و شرکت های معتبر ترجیح نمی دهند تجربه خود را با شما به اشتراک بگذارند. اطمینان حاصل کنید که از شهرت و خدمات ارائه دهنده تعمیر و نگهداری در طول عمر کنترل آسانسور مطمئن هستید (بسته به تجهیزات انتخابی شما بین 10 تا 25 سال). در صنعت آسانسور رایج است که نصب اولیه را با هزینه کمتر بفروشیم و سپس آن را با فروش قراردادهای نگهداری گران قیمت جبران کنیم.
  5. بررسی شهرت در مورد هزینه های اضافی و تأخیر پروژه ها. با برخی از پیمانکاران نصب، غیر معمول نیست که هزینه های اضافی در قیمت قرارداد اصلی یا بالاتر داشته باشید! سایر پیمانکاران آسانسور به طور معمول اکثر قراردادهای نصب خود را در زمان مقرر و بدون هزینه اضافی تکمیل می کنند. عاقلانه است که با سایر صاحبان ساختمان و پیمانکاران عمومی صحبت کنید تا ببینید با کدام پیمانکار آسانسور ترجیح می دهند هم برای نصب و هم برای کارهای تعمیر و نگهداری، برخورد کنند. این یک اتفاق معمول در صنعت آسانسور است که پروژه ها عقب بیفتند، زیرا بسیاری از جزئیات پیچیده در مراحل تأیید و نصب توسط خریدار آسانسور با دقت دنبال نمی شود. با توجه به زمان طولانی تولید و نصب تجهیزات آسانسور، پرداخت هزینه اضافی برای اطمینان از اتمام به موقع آسانسور ضروری می باشد.
  6. زمان مورد انتظار برای منسوخ شدن آسانسور را بررسی کنید. برخی از تولیدکنندگان تجهیزات آسانسور در ادبیات فروش خود به وضوح بیان می کنند که مالکان باید انتظار داشته باشند که هزینه های قابل توجهی را برای مدرن سازی آسانسورهای خود در عرض 10 تا 15 سال پس از نصب هزینه کنند. از لحاظ تاریخی، مهلت منسوخ شدن برخی از محصولات در انتهای چرخه عمر آنها حتی کوتاهتر از این زمان بوده است. به تاریخچه تولیدکنندگان مختلف آسانسور یا تولیدکنندگان قطعات آسانسور نگاه کنید تا ببینید چگونه در گذشته از محصولات خود پشتیبانی کرده اند تا نشانه ای از آنچه در آینده انتظار می رود را بدست آورید. تولیدکنندگانی با محدودیت زمانی تاریخی و مورد انتظار برای منسوخ شدن در محدوده 25+ سال وجود دارند. مشاوره با یک شرکت خدمات تعمیر و نگهداری که هیچ گونه ارتباط قوی یا مالکیت متقابل با هیچ شرکت تولیدی ندارد، دیدگاهی بی طرفانه در مورد پشتیبانی فعلی تولیدکنندگان مختلف از محصولات قدیمی به شما می دهد. از آنجا که هزینه یک نوسازی معمولی در محدوده 50 تا 80 درصد هزینه آسانسور جدید است، انتخاب آسانسور با عمر طولانی تر می تواند بهترین تصمیم برای شما باشد.
  7. آسانسور کافی نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که ساختمان خود را با آسانسور کافی برای خدمات رسانی به افرادی که از آسانسور استفاده می کنند طراحی کنید. اگر انتظار دارید ساختمان شما دارای حجم زیادی از رفت و آمد در داخل و خارج از هر طبقه باشد یا عمدتا افراد مسن یا افراد دارای مشکلات حرکتی را در خود جای دهد، ممکن است به آسانسور اضافی نیاز داشته باشید. افزودن آسانسور دیگر در بیشتر موارد، حداقل یک آسانسور را در صورت خرابی برای شما باقی می گذارد و امکان ادامه خدمات به طبقات بالاتر را می دهد.
  8. استفاده مورد نظر از آسانسور را تجزیه و تحلیل کنید. همیشه در هر تصمیم خرید، موازنه قیمت و عملکرد وجود دارد، اما هنگامی که ساختمانی برای نوع خاصی از دستگاه های آسانسور ساخته می شود، ایجاد تغییرات ممکن است عملاً غیرممکن باشد.

[irp posts=”4302″ name=”تعمیر کار آسانسور {سرویس کار آسانسور}”]

نتیجه

انتخاب آسانسوری که ترکیبی از طراحی خوب و مشخصات فنی استاندارد باشد بسیار مهم است.تامین کننده آسانسور در واقع می تواند به شما در تعیین آسانسور مناسب برای ساختمان شما کمک کند. پیشرفت های تکنولوژیکی آنقدر زیاد است که تولیدکنندگان گزینه های متنوعی را برای ساختمان های مختلف ارائه می دهند.

 

منابع

https://lift-ok.com/en/how-to-choose-a-lift

https://www.carsonelevator.com/2017/03/tips-for-choosing-the-right-home-elevator/

https://vertechselevators.com/about-vertechs/vertechs-articles/choosing-the-right-elevator-for-your-building/

https://small-bizsense.com/choosing-the-right-elevator/

https://www.hosting-elevator.com/How-to-choose-the-right-elevator/

https://www.linkedin.com/pulse/8-things-you-need-know-before-buying-elevator-mandy-tam

https://www.aritco.com/blog/5-tips-for-decorating-your-home-with-a-lift/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *